Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Belarus - 1. Division 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
FIXTURE
RESULTS
25/11/2023
Baranovichi 2 - 3 MKK-Dnepr
FT
25/11/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 1 Ostrovets FC
FT
25/11/2023
Arsenal 6 - 0 Molodechno-DYuSSh 4
FT
25/11/2023
Lida 3 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
25/11/2023
FC Dnepr Mogilev 1 - 0 Osipovichy
FT
25/11/2023
Niva 3 - 1 Orsha
FT
25/11/2023
Zhodino Yuzhnoe 2 - 3 Bumprom
FT
25/11/2023
FC Vitebsk 3 - 0 Volna
FT
19/11/2023
Orsha 2 - 5 Zhodino Yuzhnoe
FT
19/11/2023
Slonim 0 - 3 Baranovichi
FT
19/11/2023
Osipovichy 1 - 4 Niva
FT
19/11/2023
Molodechno-DYuSSh 4 2 - 3 Lida
FT
18/11/2023
Bumprom 0 - 1 FC Vitebsk
FT
18/11/2023
Shakhtyor Petrikov 0 - 1 FC Dnepr Mogilev
FT
18/11/2023
Ostrovets FC 2 - 4 Arsenal
FT
18/11/2023
MKK-Dnepr 4 - 0 Lokomotiv Gomel
FT
12/11/2023
Volna 1 - 4 Bumprom
FT
12/11/2023
Zhodino Yuzhnoe 2 - 0 Osipovichy
FT
12/11/2023
Niva 1 - 3 Shakhtyor Petrikov
FT
12/11/2023
Lida 4 - 0 Ostrovets FC
FT
11/11/2023
FC Vitebsk 3 - 2 Orsha
FT
11/11/2023
FC Dnepr Mogilev 3 - 0 Molodechno-DYuSSh 4
FT
11/11/2023
Lokomotiv Gomel 1 - 0 Slonim
FT
11/11/2023
Arsenal 1 - 4 MKK-Dnepr
FT
05/11/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 5 Zhodino Yuzhnoe
FT
05/11/2023
Molodechno-DYuSSh 4 1 - 2 Niva
FT
05/11/2023
Baranovichi 1 - 1 Lokomotiv Gomel
FT
04/11/2023
Orsha 0 - 1 Volna
FT
04/11/2023
Osipovichy 0 - 4 FC Vitebsk
FT
04/11/2023
Slonim 1 - 5 Arsenal
FT
04/11/2023
MKK-Dnepr 1 - 0 Lida
FT
03/11/2023
Ostrovets FC 0 - 0 FC Dnepr Mogilev
FT
29/10/2023
FC Dnepr Mogilev 2 - 1 MKK-Dnepr
FT
29/10/2023
Volna 2 - 1 Osipovichy
FT
29/10/2023
Bumprom 2 - 2 Orsha
FT
28/10/2023
FC Vitebsk 2 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
28/10/2023
Lida 2 - 2 Slonim
FT
28/10/2023
Niva 1 - 1 Ostrovets FC
FT
28/10/2023
Arsenal 3 - 0 Baranovichi
FT
28/10/2023
Zhodino Yuzhnoe 5 - 1 Molodechno-DYuSSh 4
FT
22/10/2023
Lokomotiv Gomel 1 - 3 Arsenal
FT
22/10/2023
Ostrovets FC 0 - 3 Zhodino Yuzhnoe
FT
22/10/2023
Molodechno-DYuSSh 4 0 - 0 FC Vitebsk
FT
22/10/2023
Osipovichy 0 - 1 Bumprom
FT
21/10/2023
Baranovichi 4 - 2 Lida
FT
21/10/2023
Shakhtyor Petrikov 2 - 1 Volna
FT
21/10/2023
MKK-Dnepr 6 - 3 Niva
FT
21/10/2023
Slonim 0 - 5 FC Dnepr Mogilev
FT
15/10/2023
FC Dnepr Mogilev 1 - 0 Baranovichi
FT
15/10/2023
Volna 2 - 2 Molodechno-DYuSSh 4
FT
15/10/2023
Orsha 3 - 0 Osipovichy
FT
15/10/2023
Niva 1 - 0 Slonim
FT
14/10/2023
FC Vitebsk 3 - 0 Ostrovets FC
FT
14/10/2023
Bumprom 2 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
14/10/2023
Zhodino Yuzhnoe 4 - 1 MKK-Dnepr
FT
14/10/2023
Lida 0 - 0 Lokomotiv Gomel
FT
08/10/2023
Baranovichi 0 - 2 Niva
FT
08/10/2023
Slonim 2 - 0 Zhodino Yuzhnoe
FT
08/10/2023
Molodechno-DYuSSh 4 4 - 0 Bumprom
FT
07/10/2023
MKK-Dnepr 0 - 4 FC Vitebsk
FT
07/10/2023
Lokomotiv Gomel 0 - 3 FC Dnepr Mogilev
FT
07/10/2023
Ostrovets FC 1 - 4 Volna
FT
07/10/2023
Shakhtyor Petrikov 2 - 1 Orsha
FT
07/10/2023
Arsenal 7 - 2 Lida
FT
01/10/2023
FC Dnepr Mogilev 2 - 0 Arsenal
FT
01/10/2023
Volna 2 - 4 MKK-Dnepr
FT
01/10/2023
Zhodino Yuzhnoe 2 - 2 Baranovichi
FT
01/10/2023
Niva 1 - 1 Lokomotiv Gomel
FT
30/09/2023
Orsha 1 - 2 Molodechno-DYuSSh 4
FT
30/09/2023
FC Vitebsk 4 - 1 Slonim
FT
30/09/2023
Bumprom 0 - 7 Ostrovets FC
FT
30/09/2023
Osipovichy 0 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
24/09/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 1 Zhodino Yuzhnoe
FT
24/09/2023
Baranovichi 0 - 4 FC Vitebsk
FT
24/09/2023
Arsenal 4 - 1 Niva
FT
24/09/2023
Lida 0 - 3 FC Dnepr Mogilev
FT
23/09/2023
Slonim 0 - 0 Volna
FT
23/09/2023
Ostrovets FC 4 - 4 Orsha
FT
23/09/2023
Molodechno-DYuSSh 4 3 - 0 Osipovichy
FT
23/09/2023
MKK-Dnepr 2 - 0 Bumprom
FT
17/09/2023
Zhodino Yuzhnoe 0 - 2 Arsenal
FT
17/09/2023
Shakhtyor Petrikov 3 - 3 Molodechno-DYuSSh 4
FT
17/09/2023
Osipovichy 1 - 3 Ostrovets FC
FT
17/09/2023
Bumprom 3 - 3 Slonim
FT
16/09/2023
Volna 1 - 0 Baranovichi
FT
16/09/2023
FC Vitebsk 2 - 0 Lokomotiv Gomel
FT
16/09/2023
Orsha 2 - 1 MKK-Dnepr
FT
16/09/2023
Niva 1 - 2 Lida
FT
10/09/2023
Baranovichi 2 - 1 Bumprom
FT
10/09/2023
FC Dnepr Mogilev 2 - 1 Niva
FT
10/09/2023
MKK-Dnepr 2 - 1 Osipovichy
FT
10/09/2023
Lokomotiv Gomel 1 - 0 Volna
FT
09/09/2023
Slonim 2 - 1 Orsha
FT
09/09/2023
Arsenal 4 - 0 FC Vitebsk
FT
09/09/2023
Ostrovets FC 3 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
09/09/2023
Lida 1 - 2 Zhodino Yuzhnoe
FT
03/09/2023
Bumprom 0 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
03/09/2023
Orsha 1 - 0 Baranovichi
FT
03/09/2023
FC Vitebsk 0 - 0 Lida
FT
03/09/2023
Molodechno-DYuSSh 4 1 - 2 Ostrovets FC
FT
02/09/2023
Volna 1 - 2 Arsenal
FT
02/09/2023
Osipovichy 0 - 0 Slonim
FT
02/09/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 3 MKK-Dnepr
FT
02/09/2023
Zhodino Yuzhnoe 0 - 4 FC Dnepr Mogilev
FT
30/08/2023
Orsha 0 - 3 Lida
FT
27/08/2023
FC Dnepr Mogilev 0 - 0 FC Vitebsk
FT
27/08/2023
Arsenal 1 - 0 Bumprom
FT
27/08/2023
Niva 1 - 2 Zhodino Yuzhnoe
FT
27/08/2023
MKK-Dnepr 4 - 2 Molodechno-DYuSSh 4
FT
26/08/2023
Baranovichi 2 - 0 Osipovichy
FT
26/08/2023
Slonim 0 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
26/08/2023
Lida 1 - 1 Volna
FT
26/08/2023
Lokomotiv Gomel 1 - 2 Orsha
FT
21/08/2023
Bumprom 2 - 0 Lida
FT
21/08/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 1 Baranovichi
FT
20/08/2023
Orsha 1 - 2 Arsenal
FT
20/08/2023
Molodechno-DYuSSh 4 1 - 0 Slonim
FT
20/08/2023
Volna 0 - 2 FC Dnepr Mogilev
FT
20/08/2023
FC Vitebsk 3 - 0 Niva
FT
20/08/2023
Osipovichy 0 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
19/08/2023
Ostrovets FC 2 - 5 MKK-Dnepr
FT
16/08/2023
Zhodino Yuzhnoe 1 - 2 FC Vitebsk
FT
16/08/2023
FC Dnepr Mogilev 5 - 0 Bumprom
FT
16/08/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 0 Shakhtyor Petrikov
FT
16/08/2023
Osipovichy 0 - 2 Arsenal
FT
16/08/2023
Niva 5 - 2 Volna
FT
15/08/2023
Baranovichi 2 - 0 Molodechno-DYuSSh 4
FT
15/08/2023
Slonim 0 - 5 Ostrovets FC
FT
12/08/2023
Orsha 1 - 1 FC Dnepr Mogilev
FT
12/08/2023
Osipovichy 0 - 3 Lida
FT
12/08/2023
Shakhtyor Petrikov 0 - 1 Arsenal
FT
12/08/2023
Bumprom 3 - 2 Niva
FT
11/08/2023
Baranovichi 1 - 1 Ostrovets FC
FT
11/08/2023
MKK-Dnepr 5 - 1 Slonim
FT
11/08/2023
Volna 2 - 1 Zhodino Yuzhnoe
FT
11/08/2023
Molodechno-DYuSSh 4 5 - 0 Lokomotiv Gomel
FT
06/08/2023
Orsha 1 - 1 Niva
FT
06/08/2023
Volna 0 - 4 FC Vitebsk
FT
05/08/2023
Osipovichy 2 - 8 FC Dnepr Mogilev
FT
05/08/2023
Bumprom 3 - 2 Zhodino Yuzhnoe
FT
05/08/2023
Shakhtyor Petrikov 0 - 1 Lida
FT
05/08/2023
Ostrovets FC 0 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
04/08/2023
MKK-Dnepr 5 - 0 Baranovichi
FT
04/08/2023
Molodechno-DYuSSh 4 1 - 3 Arsenal
FT
16/07/2023
Zhodino Yuzhnoe 1 - 1 Orsha
FT
16/07/2023
Lokomotiv Gomel 4 - 1 MKK-Dnepr
FT
16/07/2023
Niva 3 - 1 Osipovichy
FT
16/07/2023
FC Dnepr Mogilev 6 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
15/07/2023
Baranovichi 2 - 1 Slonim
FT
15/07/2023
FC Vitebsk 2 - 1 Bumprom
FT
15/07/2023
Arsenal 4 - 0 Ostrovets FC
FT
15/07/2023
Lida 0 - 3 Molodechno-DYuSSh 4
FT
09/07/2023
Ostrovets FC 1 - 0 Lida
FT
09/07/2023
MKK-Dnepr 2 - 2 Arsenal
FT
09/07/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 3 Niva
FT
09/07/2023
Molodechno-DYuSSh 4 0 - 0 FC Dnepr Mogilev
FT
08/07/2023
Osipovichy 2 - 3 Zhodino Yuzhnoe
FT
08/07/2023
Orsha 2 - 3 FC Vitebsk
FT
08/07/2023
Bumprom 0 - 0 Volna
FT
08/07/2023
Slonim 1 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
02/07/2023
Zhodino Yuzhnoe 3 - 0 Shakhtyor Petrikov
FT
02/07/2023
FC Vitebsk 5 - 1 Osipovichy
FT
02/07/2023
Volna 3 - 2 Orsha
FT
02/07/2023
Niva 1 - 1 Molodechno-DYuSSh 4
FT
01/07/2023
Arsenal 1 - 1 Slonim
FT
01/07/2023
FC Dnepr Mogilev 2 - 2 Ostrovets FC
FT
01/07/2023
Lokomotiv Gomel 3 - 1 Baranovichi
FT
01/07/2023
Lida 3 - 2 MKK-Dnepr
FT
25/06/2023
MKK-Dnepr 5 - 2 FC Dnepr Mogilev
FT
25/06/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 6 FC Vitebsk
FT
25/06/2023
Osipovichy 0 - 2 Volna
FT
25/06/2023
Molodechno-DYuSSh 4 5 - 1 Zhodino Yuzhnoe
FT
24/06/2023
Orsha 2 - 2 Bumprom
FT
24/06/2023
Slonim 0 - 1 Lida
FT
24/06/2023
Ostrovets FC 1 - 1 Niva
FT
24/06/2023
Baranovichi 2 - 2 Arsenal
FT
18/06/2023
Bumprom 3 - 1 Osipovichy
FT
18/06/2023
Niva 0 - 5 MKK-Dnepr
FT
18/06/2023
Arsenal 0 - 1 Lokomotiv Gomel
FT
18/06/2023
Lida 0 - 1 Baranovichi
FT
17/06/2023
Volna 3 - 0 Shakhtyor Petrikov
FT
17/06/2023
FC Dnepr Mogilev 3 - 1 Slonim
FT
17/06/2023
FC Vitebsk 3 - 0 Molodechno-DYuSSh 4
FT
17/06/2023
Zhodino Yuzhnoe 3 - 3 Ostrovets FC
FT
11/06/2023
MKK-Dnepr 2 - 2 Zhodino Yuzhnoe
FT
11/06/2023
Slonim 0 - 1 Niva
FT
11/06/2023
Molodechno-DYuSSh 4 2 - 1 Volna
FT
11/06/2023
Osipovichy 1 - 3 Orsha
FT
10/06/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 1 Bumprom
FT
10/06/2023
Ostrovets FC 1 - 2 FC Vitebsk
FT
10/06/2023
Lokomotiv Gomel 3 - 0 Lida
FT
10/06/2023
Baranovichi 0 - 4 FC Dnepr Mogilev
FT
04/06/2023
Zhodino Yuzhnoe 1 - 0 Slonim
FT
04/06/2023
FC Vitebsk 1 - 0 MKK-Dnepr
FT
04/06/2023
Bumprom 2 - 0 Molodechno-DYuSSh 4
FT
04/06/2023
FC Dnepr Mogilev 1 - 1 Lokomotiv Gomel
FT
03/06/2023
Lida 1 - 2 Arsenal
FT
03/06/2023
Orsha 3 - 2 Shakhtyor Petrikov
FT
03/06/2023
Niva 4 - 3 Baranovichi
FT
03/06/2023
Volna 2 - 2 Ostrovets FC
FT
28/05/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 1 Osipovichy
FT
28/05/2023
Molodechno-DYuSSh 4 1 - 3 Orsha
FT
28/05/2023
Lokomotiv Gomel 3 - 4 Niva
FT
28/05/2023
Arsenal 2 - 0 FC Dnepr Mogilev
FT
27/05/2023
Baranovichi 1 - 1 Zhodino Yuzhnoe
FT
27/05/2023
Ostrovets FC 2 - 1 Bumprom
FT
27/05/2023
Slonim 0 - 3 FC Vitebsk
FT
27/05/2023
MKK-Dnepr 1 - 1 Volna
FT
21/05/2023
Orsha 0 - 1 Ostrovets FC
FT
21/05/2023
Zhodino Yuzhnoe 2 - 3 Lokomotiv Gomel
FT
21/05/2023
Niva 0 - 3 Arsenal
FT
21/05/2023
FC Dnepr Mogilev 2 - 1 Lida
FT
20/05/2023
Volna 1 - 0 Slonim
FT
20/05/2023
FC Vitebsk 0 - 1 Baranovichi
FT
20/05/2023
Bumprom 2 - 2 MKK-Dnepr
FT
20/05/2023
Osipovichy 0 - 1 Molodechno-DYuSSh 4
FT
14/05/2023
Arsenal 3 - 2 Zhodino Yuzhnoe
FT
14/05/2023
MKK-Dnepr 0 - 2 Orsha
FT
14/05/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 0 FC Vitebsk
FT
14/05/2023
Slonim 2 - 2 Bumprom
FT
13/05/2023
Lida 0 - 1 Niva
FT
13/05/2023
Molodechno-DYuSSh 4 2 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
13/05/2023
Baranovichi 3 - 1 Volna
FT
13/05/2023
Ostrovets FC 2 - 4 Osipovichy
FT
08/05/2023
Shakhtyor Petrikov 2 - 4 Ostrovets FC
FT
08/05/2023
FC Vitebsk 0 - 1 Arsenal
FT
08/05/2023
Osipovichy 1 - 2 MKK-Dnepr
FT
07/05/2023
Zhodino Yuzhnoe 1 - 2 Lida
FT
07/05/2023
Orsha 1 - 2 Slonim
FT
07/05/2023
Niva 3 - 4 FC Dnepr Mogilev
FT
06/05/2023
Volna 4 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
06/05/2023
Bumprom 0 - 2 Baranovichi
FT
01/05/2023
FC Dnepr Mogilev 0 - 1 Zhodino Yuzhnoe
FT
01/05/2023
MKK-Dnepr 0 - 2 Shakhtyor Petrikov
FT
30/04/2023
Lokomotiv Gomel 4 - 0 Bumprom
FT
30/04/2023
Slonim 4 - 1 Osipovichy
FT
30/04/2023
Arsenal 1 - 0 Volna
FT
29/04/2023
Baranovichi 3 - 2 Orsha
FT
29/04/2023
Lida 1 - 2 FC Vitebsk
FT
29/04/2023
Ostrovets FC 1 - 1 Molodechno-DYuSSh 4
FT
23/04/2023
Bumprom 1 - 2 Arsenal
FT
23/04/2023
Orsha 0 - 3 Lokomotiv Gomel
FT
23/04/2023
Volna 2 - 0 Lida
FT
22/04/2023
Molodechno-DYuSSh 4 2 - 3 MKK-Dnepr
FT
22/04/2023
Shakhtyor Petrikov 0 - 1 Slonim
FT
22/04/2023
FC Vitebsk 0 - 1 FC Dnepr Mogilev
FT
22/04/2023
Zhodino Yuzhnoe 4 - 1 Niva
FT
22/04/2023
Osipovichy 1 - 3 Baranovichi
FT
15/04/2023
Niva 1 - 2 FC Vitebsk
FT
15/04/2023
Baranovichi 2 - 0 Shakhtyor Petrikov
FT
15/04/2023
Arsenal 4 - 3 Orsha
FT
15/04/2023
FC Dnepr Mogilev 3 - 0 Volna
FT
14/04/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 0 Osipovichy
FT
14/04/2023
MKK-Dnepr 3 - 1 Ostrovets FC
FT
14/04/2023
Slonim 1 - 1 Molodechno-DYuSSh 4
FT
14/04/2023
Lida 4 - 1 Bumprom
FT
09/04/2023
Volna 1 - 0 Niva
FT
09/04/2023
Molodechno-DYuSSh 4 2 - 1 Baranovichi
FT
09/04/2023
Lida 0 - 0 Orsha
FT
08/04/2023
Arsenal 4 - 0 Osipovichy
FT
08/04/2023
FC Vitebsk 0 - 0 Zhodino Yuzhnoe
FT
08/04/2023
Shakhtyor Petrikov 1 - 2 Lokomotiv Gomel
FT
08/04/2023
Bumprom 1 - 1 FC Dnepr Mogilev
FT
08/04/2023
Ostrovets FC 1 - 0 Slonim
FT
02/04/2023
FC Dnepr Mogilev 3 - 1 Orsha
FT
02/04/2023
Arsenal 5 - 1 Shakhtyor Petrikov
FT
02/04/2023
Lokomotiv Gomel 2 - 2 Molodechno-DYuSSh 4
FT
02/04/2023
Ostrovets FC 0 - 1 Baranovichi
FT
01/04/2023
Niva 0 - 4 Bumprom
FT
01/04/2023
Lida 4 - 1 Osipovichy
FT
01/04/2023
Zhodino Yuzhnoe 0 - 0 Volna
FT
01/04/2023
Slonim 0 - 5 MKK-Dnepr
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 M. Grechikha Volna 3 2 M. Zhitnev MKK-Dnepr 2 3 I. Monich Molodechno-DYuSSh 4 2 4 K. Goncharik Molodechno-DYuSSh 4 2 5 A. Burnos Lida 2 6 A. Puzach Slonim 2 7 K. Parmonov Ostrovets FC 2 8 T. Adamchik Slonim 2 9 D. Fedortsov Niva 2 10 D. Nizhnik Dinamo Minsk II 2 11 Z. Gitselev BATE II 2 12 V. Kiselev BATE II 2 13 P. Kolosovskiy BATE II 1
14 A. Zimin MKK-Dnepr 1 15 D. Mulkevich Niva 1 16 V. Fedosov Molodechno-DYuSSh 4 1 17 K. Nebyshinets Torpedo BelAZ II 1
18 D. Tkachik Volna 1 19 E. Egorov Torpedo BelAZ II 1
20 D. Makaev Bumprom 1 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 S. Kruzhilin Bumprom 0 2 G. Kukushkin Shakhtyor Petrikov 0 3 D. Bolbat Baranovichi 0 4 T. Anisimov Slonim 0 5 V. Orlovskiy BATE II 0
6 A. Kuratnik Niva 0 7 R. Zhelezny Torpedo BelAZ II 0 8 A. Orlovich Slonim 0 9 D. Tamelo Orsha 0 10 S. Irshev Orsha 0 11 V. Chernyavskiy Dinamo Minsk II 0 12 K. Kirkitskiy Baranovichi 0 13 M. Samotoy Belshina 0 14 V. Fastovets Molodechno-DYuSSh 4 0 15 I. Bartsev Baranovichi 0 16 V. Freytak Slonim 0
17 V. Drapeza Bumprom 0 18 M. Alelyunas Lida 0
19 E. Kozel Volna 0 20 A. Bruy MKK-Dnepr 0 # PLAYER TEAM CARDS
1 D. Bolbat Baranovichi 3 2 T. Anisimov Slonim 2 3 V. Orlovskiy BATE II 2
4 A. Kuratnik Niva 2 5 R. Zhelezny Torpedo BelAZ II 2 6 A. Orlovich Slonim 2 7 D. Tamelo Orsha 2 8 S. Irshev Orsha 2 9 V. Chernyavskiy Dinamo Minsk II 2 10 K. Kirkitskiy Baranovichi 2 11 S. Kruzhilin Bumprom 1 12 G. Kukushkin Shakhtyor Petrikov 1 13 M. Samotoy Belshina 1 14 V. Fastovets Molodechno-DYuSSh 4 1 15 I. Bartsev Baranovichi 1 16 V. Freytak Slonim 1
17 V. Drapeza Bumprom 1 18 M. Alelyunas Lida 1
19 E. Kozel Volna 1 20 A. Bruy MKK-Dnepr 1