Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Poland - II Liga - East 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
II Liga: Regular Season
# TEAM P W D L +/- GD Pts
1 Pogoń Siedlce 30 14 10 6 47-38 9 52 2 Kalisz 30 13 9 8 42-28 14 48 3 Kotwica Kołobrzeg 30 13 8 9 54-42 12 47 4 Radunia Stężyca 30 12 10 8 42-36 6 46 5 Chojniczanka Chojnice 30 12 9 9 38-35 3 45 6 Hutnik Kraków 30 12 9 9 43-39 4 45 7 ŁKS Łódź II 30 12 8 10 44-40 4 44 8 Zagłębie Lubin II 30 12 6 12 44-41 3 42 9 Stal Stalowa Wola 30 11 9 10 34-35 -1 42 10 Polonia Bytom 30 10 11 9 43-44 -1 41 11 Lech Poznań II 30 10 8 12 33-42 -9 38 12 Olimpia Elbląg 30 10 8 12 33-40 -7 38 13 Wisła Puławy 30 8 12 10 43-44 -1 36 14 SKRA Częstochowa 30 9 9 12 33-34 -1 36 15 Jastrzębie 30 9 9 12 34-41 -7 36 16 Olimpia Grudziądz 30 8 10 12 31-37 -6 34 17 Stomil Olsztyn 30 9 6 15 26-34 -8 33 18 Sandecja Nowy Sącz 30 7 7 16 29-43 -14 28 Promotion
Promotion Play-off
Relegation
II Liga: Regular Season
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Stal Stalowa Wola 15 9 3 3 25-14 11 30 2 Jastrzębie 15 8 4 3 23-16 7 28 3 Polonia Bytom 15 7 7 1 29-22 7 28 4 Zagłębie Lubin II 14 8 3 3 24-13 11 27 5 Chojniczanka Chojnice 15 7 6 2 21-13 8 27 6 Pogoń Siedlce 15 7 6 2 23-17 6 27 7 Hutnik Kraków 15 7 5 3 28-19 9 26 8 Kalisz 15 7 4 4 23-13 10 25 9 ŁKS Łódź II 15 7 4 4 24-19 5 25 10 Olimpia Elbląg 15 7 4 4 22-18 4 25 11 Radunia Stężyca 15 6 6 3 24-16 8 24 12 Wisła Puławy 16 6 6 4 25-20 5 24 13 Stomil Olsztyn 15 7 3 5 16-13 3 24 14 Kotwica Kołobrzeg 15 7 2 6 21-16 5 23 15 Olimpia Grudziądz 15 6 4 5 18-14 4 22 16 SKRA Częstochowa 15 6 4 5 17-13 4 22 17 Lech Poznań II 15 6 3 6 16-23 -7 21 18 Sandecja Nowy Sącz 15 4 5 6 16-19 -3 17 II Liga: Regular Season
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Pogoń Siedlce 15 7 4 4 24-21 3 25 2 Kotwica Kołobrzeg 15 6 6 3 33-26 7 24 3 Kalisz 15 6 5 4 19-15 4 23 4 Radunia Stężyca 15 6 4 5 18-20 -2 22 5 ŁKS Łódź II 15 5 4 6 20-21 -1 19 6 Hutnik Kraków 15 5 4 6 15-20 -5 19 7 Chojniczanka Chojnice 15 5 3 7 17-22 -5 18 8 Lech Poznań II 15 4 5 6 17-19 -2 17 9 Zagłębie Lubin II 16 4 3 9 20-28 -8 15 10 SKRA Częstochowa 15 3 5 7 16-21 -5 14 11 Polonia Bytom 15 3 4 8 14-22 -8 13 12 Olimpia Elbląg 15 3 4 8 11-22 -11 13 13 Wisła Puławy 14 2 6 6 18-24 -6 12 14 Olimpia Grudziądz 15 2 6 7 13-23 -10 12 15 Stal Stalowa Wola 15 2 6 7 9-21 -12 12 16 Sandecja Nowy Sącz 15 3 2 10 13-24 -11 11 17 Stomil Olsztyn 15 2 3 10 10-21 -11 9 18 Jastrzębie 15 1 5 9 11-25 -14 8 II Liga: Regular Season
# TEAM LAST PLAYED MATCHES
1
Pogoń Siedlce
W
D
D
W
L
2
Kalisz
W
L
L
D
L
3
Kotwica Kołobrzeg
D
L
W
L
D
4
Radunia Stężyca
W
L
L
W
W
5
Chojniczanka Chojnice
L
W
D
L
W
6
Hutnik Kraków
L
W
D
W
W
7
ŁKS Łódź II
L
W
D
W
D
8
Zagłębie Lubin II
L
W
W
W
L
9
Stal Stalowa Wola
W
L
D
D
D
10
Polonia Bytom
W
W
W
D
L
11
Lech Poznań II
L
W
D
D
L
12
Olimpia Elbląg
L
L
D
D
W
13
Wisła Puławy
W
W
L
L
W
14
SKRA Częstochowa
L
W
L
L
L
15
Jastrzębie
L
L
W
L
W
16
Olimpia Grudziądz
W
W
D
W
D
17
Stomil Olsztyn
W
D
L
D
W
18
Sandecja Nowy Sącz
L
D
W
L
L
FIXTURE
RESULTS
03/05/2024
Polonia Bytom Sandecja Nowy Sącz
03/05/2024
SKRA Częstochowa ŁKS Łódź II
03/05/2024
Kotwica Kołobrzeg Stomil Olsztyn
04/05/2024
Radunia Stężyca Wisła Puławy
04/05/2024
Lech Poznań II Kalisz
04/05/2024
Olimpia Elbląg Hutnik Kraków
04/05/2024
Olimpia Grudziądz Stal Stalowa Wola
05/05/2024
Zagłębie Lubin II Pogoń Siedlce
06/05/2024
Jastrzębie Chojniczanka Chojnice
10/05/2024
Stal Stalowa Wola SKRA Częstochowa
11/05/2024
Chojniczanka Chojnice Polonia Bytom
11/05/2024
Zagłębie Lubin II Wisła Puławy
11/05/2024
Hutnik Kraków Lech Poznań II
11/05/2024
Kalisz Kotwica Kołobrzeg
11/05/2024
Sandecja Nowy Sącz Olimpia Elbląg
12/05/2024
ŁKS Łódź II Radunia Stężyca
12/05/2024
Stomil Olsztyn Olimpia Grudziądz
13/05/2024
Pogoń Siedlce Jastrzębie
17/05/2024
Radunia Stężyca Stal Stalowa Wola
17/05/2024
SKRA Częstochowa Stomil Olsztyn
17/05/2024
Jastrzębie Wisła Puławy
17/05/2024
Lech Poznań II Sandecja Nowy Sącz
TBD
18/05/2024
Pogoń Siedlce Chojniczanka Chojnice
18/05/2024
Olimpia Grudziądz Kalisz
18/05/2024
Olimpia Elbląg Polonia Bytom
19/05/2024
Zagłębie Lubin II ŁKS Łódź II
19/05/2024
Kotwica Kołobrzeg Hutnik Kraków
25/05/2024
Chojniczanka Chojnice Olimpia Elbląg
25/05/2024
Polonia Bytom Lech Poznań II
25/05/2024
Sandecja Nowy Sącz Kotwica Kołobrzeg
25/05/2024
Hutnik Kraków Olimpia Grudziądz
25/05/2024
Kalisz SKRA Częstochowa
25/05/2024
Stomil Olsztyn Radunia Stężyca
25/05/2024
Stal Stalowa Wola Zagłębie Lubin II
25/05/2024
ŁKS Łódź II Jastrzębie
25/05/2024
Wisła Puławy Pogoń Siedlce
29/04/2024
Stomil Olsztyn 1 - 0 Lech Poznań II
FT
29/04/2024
ŁKS Łódź II 1 - 1 Olimpia Grudziądz
FT
27/04/2024
Stal Stalowa Wola 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg
FT
27/04/2024
Kalisz 0 - 1 Olimpia Elbląg
FT
27/04/2024
Wisła Puławy 1 - 0 SKRA Częstochowa
FT
27/04/2024
Jastrzębie 1 - 0 Zagłębie Lubin II
FT
27/04/2024
Hutnik Kraków 4 - 1 Polonia Bytom
FT
26/04/2024
Pogoń Siedlce 0 - 3 Radunia Stężyca
FT
26/04/2024
Chojniczanka Chojnice 1 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
22/04/2024
Olimpia Elbląg 1 - 1 Stomil Olsztyn
FT
21/04/2024
Zagłębie Lubin II 2 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
21/04/2024
Kotwica Kołobrzeg 0 - 1 ŁKS Łódź II
FT
21/04/2024
Radunia Stężyca 3 - 0 Jastrzębie
FT
21/04/2024
Lech Poznań II 0 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
20/04/2024
Sandecja Nowy Sącz 0 - 1 Hutnik Kraków
FT
20/04/2024
Olimpia Grudziądz 1 - 0 Wisła Puławy
FT
19/04/2024
Polonia Bytom 1 - 1 Kalisz
FT
19/04/2024
SKRA Częstochowa 0 - 1 Pogoń Siedlce
FT
15/04/2024
ŁKS Łódź II 2 - 2 Lech Poznań II
FT
14/04/2024
Jastrzębie 2 - 0 SKRA Częstochowa
FT
14/04/2024
Zagłębie Lubin II 2 - 0 Radunia Stężyca
FT
14/04/2024
Wisła Puławy 1 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
13/04/2024
Chojniczanka Chojnice 2 - 2 Hutnik Kraków
FT
13/04/2024
Kalisz 1 - 2 Sandecja Nowy Sącz
FT
13/04/2024
Stal Stalowa Wola 0 - 0 Olimpia Elbląg
FT
12/04/2024
Stomil Olsztyn 0 - 1 Polonia Bytom
FT
12/04/2024
Pogoń Siedlce 0 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
10/04/2024
Lech Poznań II 2 - 0 Jastrzębie
FT
09/04/2024
Kotwica Kołobrzeg 1 - 2 Zagłębie Lubin II
FT
07/04/2024
Polonia Bytom 4 - 3 Stal Stalowa Wola
FT
07/04/2024
Radunia Stężyca 1 - 2 Chojniczanka Chojnice
FT
06/04/2024
Olimpia Grudziądz 2 - 1 Jastrzębie
FT
06/04/2024
Sandecja Nowy Sącz 0 - 0 Stomil Olsztyn
FT
06/04/2024
Hutnik Kraków 2 - 1 Kalisz
FT
06/04/2024
Lech Poznań II 0 - 1 Wisła Puławy
FT
05/04/2024
Kotwica Kołobrzeg 2 - 2 Pogoń Siedlce
FT
05/04/2024
SKRA Częstochowa 2 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
05/04/2024
Olimpia Elbląg 1 - 3 ŁKS Łódź II
FT
30/03/2024
ŁKS Łódź II 0 - 2 Polonia Bytom
FT
30/03/2024
Pogoń Siedlce 2 - 0 Lech Poznań II
FT
30/03/2024
Chojniczanka Chojnice 0 - 1 Kalisz
FT
30/03/2024
Zagłębie Lubin II 1 - 2 Olimpia Grudziądz
FT
30/03/2024
Stomil Olsztyn 3 - 0 Hutnik Kraków
FT
30/03/2024
Radunia Stężyca 3 - 2 SKRA Częstochowa
FT
28/03/2024
Stal Stalowa Wola 2 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
28/03/2024
Jastrzębie 3 - 1 Kotwica Kołobrzeg
FT
28/03/2024
Wisła Puławy 4 - 0 Olimpia Elbląg
FT
24/03/2024
Polonia Bytom 2 - 2 Wisła Puławy
FT
24/03/2024
Hutnik Kraków 1 - 1 Stal Stalowa Wola
FT
23/03/2024
Olimpia Grudziądz 1 - 1 Radunia Stężyca
FT
23/03/2024
Kalisz 0 - 0 Stomil Olsztyn
FT
23/03/2024
Sandecja Nowy Sącz 0 - 1 ŁKS Łódź II
FT
22/03/2024
Pogoń Siedlce 1 - 0 Olimpia Elbląg
FT
22/03/2024
SKRA Częstochowa 0 - 0 Chojniczanka Chojnice
FT
20/03/2024
Stal Stalowa Wola 2 - 2 Wisła Puławy
FT
18/03/2024
ŁKS Łódź II 0 - 0 Hutnik Kraków
FT
17/03/2024
Stal Stalowa Wola 0 - 1 Kalisz
FT
17/03/2024
Chojniczanka Chojnice 1 - 0 Stomil Olsztyn
FT
17/03/2024
Jastrzębie 1 - 2 Olimpia Elbląg
FT
17/03/2024
Radunia Stężyca 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg
FT
17/03/2024
Pogoń Siedlce 3 - 3 Polonia Bytom
FT
16/03/2024
Zagłębie Lubin II 1 - 1 Lech Poznań II
FT
15/03/2024
Wisła Puławy 1 - 3 Sandecja Nowy Sącz
FT
15/03/2024
SKRA Częstochowa 0 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
13/03/2024
Jastrzębie 1 - 1 Kalisz
FT
13/03/2024
Pogoń Siedlce 1 - 0 Stomil Olsztyn
FT
10/03/2024
Olimpia Grudziądz 0 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
10/03/2024
Kotwica Kołobrzeg 0 - 1 SKRA Częstochowa
FT
10/03/2024
Olimpia Elbląg 1 - 2 Zagłębie Lubin II
FT
10/03/2024
Lech Poznań II 1 - 2 Radunia Stężyca
FT
09/03/2024
Stomil Olsztyn 0 - 1 Stal Stalowa Wola
FT
09/03/2024
Hutnik Kraków 1 - 1 Wisła Puławy
FT
09/03/2024
Sandecja Nowy Sącz 2 - 3 Pogoń Siedlce
FT
08/03/2024
Polonia Bytom 0 - 0 Jastrzębie
FT
08/03/2024
Kalisz 2 - 2 ŁKS Łódź II
FT
06/03/2024
Olimpia Grudziądz 3 - 0 Olimpia Elbląg
FT
05/03/2024
Sandecja Nowy Sącz 2 - 1 Radunia Stężyca
FT
04/03/2024
Wisła Puławy 1 - 1 Kalisz
FT
04/03/2024
ŁKS Łódź II 2 - 0 Stomil Olsztyn
FT
03/03/2024
Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Stal Stalowa Wola
FT
02/03/2024
Polonia Bytom 3 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
02/03/2024
Olimpia Grudziądz 0 - 0 Kotwica Kołobrzeg
FT
02/03/2024
SKRA Częstochowa 0 - 2 Lech Poznań II
FT
02/03/2024
Sandecja Nowy Sącz 1 - 3 Jastrzębie
FT
02/03/2024
Radunia Stężyca 1 - 1 Olimpia Elbląg
FT
01/03/2024
Pogoń Siedlce 1 - 1 Hutnik Kraków
FT
28/02/2024
Lech Poznań II 2 - 1 Olimpia Elbląg
FT
25/02/2024
Stomil Olsztyn 1 - 1 Wisła Puławy
FT
24/02/2024
Sandecja Nowy Sącz 1 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
24/02/2024
Kalisz 5 - 1 Pogoń Siedlce
FT
24/02/2024
Hutnik Kraków 1 - 1 Jastrzębie
FT
24/02/2024
Kotwica Kołobrzeg 3 - 0 Chojniczanka Chojnice
FT
24/02/2024
Lech Poznań II 0 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
24/02/2024
Olimpia Elbląg 2 - 1 SKRA Częstochowa
FT
23/02/2024
Polonia Bytom 2 - 1 Radunia Stężyca
FT
23/02/2024
Stal Stalowa Wola 1 - 0 ŁKS Łódź II
FT
17/02/2024
Polonia Bytom 2 - 2 SKRA Częstochowa
FT
03/12/2023
Kotwica Kołobrzeg 1 - 2 Lech Poznań II
FT
02/12/2023
Chojniczanka Chojnice 3 - 2 ŁKS Łódź II
FT
02/12/2023
Zagłębie Lubin II 2 - 0 Hutnik Kraków
FT
29/11/2023
SKRA Częstochowa 1 - 2 Hutnik Kraków
FT
27/11/2023
Stal Stalowa Wola 2 - 1 Pogoń Siedlce
FT
26/11/2023
ŁKS Łódź II 2 - 1 Wisła Puławy
FT
25/11/2023
Polonia Bytom 2 - 1 Olimpia Grudziądz
FT
25/11/2023
Kalisz 3 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
25/11/2023
Sandecja Nowy Sącz 2 - 2 SKRA Częstochowa
FT
25/11/2023
Stomil Olsztyn 2 - 0 Jastrzębie
FT
25/11/2023
Hutnik Kraków 3 - 1 Radunia Stężyca
FT
25/11/2023
Lech Poznań II 1 - 2 Chojniczanka Chojnice
FT
24/11/2023
Olimpia Elbląg 2 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
20/11/2023
ŁKS Łódź II 1 - 2 Pogoń Siedlce
FT
19/11/2023
Radunia Stężyca 1 - 4 Kalisz
FT
18/11/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Wisła Puławy
FT
18/11/2023
Stal Stalowa Wola 3 - 1 Jastrzębie
FT
18/11/2023
Polonia Bytom 3 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
18/11/2023
Sandecja Nowy Sącz 1 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
18/11/2023
Zagłębie Lubin II 2 - 1 Stomil Olsztyn
FT
13/11/2023
SKRA Częstochowa 4 - 1 Kalisz
FT
12/11/2023
Pogoń Siedlce 2 - 2 Wisła Puławy
FT
12/11/2023
Lech Poznań II 1 - 0 Polonia Bytom
FT
12/11/2023
Radunia Stężyca 1 - 0 Stomil Olsztyn
FT
12/11/2023
Zagłębie Lubin II 4 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
12/11/2023
Jastrzębie 3 - 2 ŁKS Łódź II
FT
11/11/2023
Olimpia Elbląg 2 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
11/11/2023
Olimpia Grudziądz 0 - 2 Hutnik Kraków
FT
10/11/2023
Kotwica Kołobrzeg 2 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
08/11/2023
Lech Poznań II 1 - 0 Stomil Olsztyn
FT
06/11/2023
ŁKS Łódź II 2 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
05/11/2023
Stal Stalowa Wola 1 - 2 Radunia Stężyca
FT
05/11/2023
Hutnik Kraków 3 - 5 Kotwica Kołobrzeg
FT
04/11/2023
Stomil Olsztyn 2 - 1 SKRA Częstochowa
FT
04/11/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 2 Pogoń Siedlce
FT
04/11/2023
Kalisz 2 - 2 Olimpia Grudziądz
FT
04/11/2023
Sandecja Nowy Sącz 0 - 0 Lech Poznań II
FT
03/11/2023
Wisła Puławy 2 - 2 Jastrzębie
FT
03/11/2023
Polonia Bytom 2 - 1 Olimpia Elbląg
FT
29/10/2023
Wisła Puławy 3 - 3 Zagłębie Lubin II
FT
29/10/2023
Radunia Stężyca 0 - 0 ŁKS Łódź II
FT
29/10/2023
Lech Poznań II 4 - 3 Hutnik Kraków
FT
29/10/2023
Jastrzębie 2 - 1 Pogoń Siedlce
FT
28/10/2023
Olimpia Grudziądz 3 - 0 Stomil Olsztyn
FT
28/10/2023
Polonia Bytom 1 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
28/10/2023
Kotwica Kołobrzeg 2 - 1 Kalisz
FT
28/10/2023
Olimpia Elbląg 4 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
27/10/2023
SKRA Częstochowa 1 - 2 Stal Stalowa Wola
FT
26/10/2023
Zagłębie Lubin II 1 - 1 Jastrzębie
FT
23/10/2023
Pogoń Siedlce 2 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
22/10/2023
Stal Stalowa Wola 2 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
22/10/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 0 Jastrzębie
FT
22/10/2023
ŁKS Łódź II 1 - 3 SKRA Częstochowa
FT
21/10/2023
Sandecja Nowy Sącz 3 - 2 Polonia Bytom
FT
21/10/2023
Stomil Olsztyn 2 - 1 Kotwica Kołobrzeg
FT
21/10/2023
Hutnik Kraków 1 - 0 Olimpia Elbląg
FT
20/10/2023
Wisła Puławy 0 - 1 Radunia Stężyca
FT
20/10/2023
Kalisz 2 - 1 Lech Poznań II
FT
18/10/2023
Kotwica Kołobrzeg 1 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
18/10/2023
Sandecja Nowy Sącz 1 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
16/10/2023
Olimpia Grudziądz 1 - 1 ŁKS Łódź II
FT
15/10/2023
Radunia Stężyca 1 - 2 Pogoń Siedlce
FT
14/10/2023
Polonia Bytom 0 - 1 Hutnik Kraków
FT
13/10/2023
SKRA Częstochowa 4 - 1 Wisła Puławy
FT
13/10/2023
Olimpia Elbląg 0 - 0 Kalisz
FT
08/10/2023
Kalisz 0 - 0 Polonia Bytom
FT
08/10/2023
Stomil Olsztyn 1 - 1 Olimpia Elbląg
FT
07/10/2023
Chojniczanka Chojnice 2 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
07/10/2023
Pogoń Siedlce 2 - 1 SKRA Częstochowa
FT
07/10/2023
Wisła Puławy 3 - 1 Olimpia Grudziądz
FT
07/10/2023
Hutnik Kraków 1 - 2 Sandecja Nowy Sącz
FT
06/10/2023
Jastrzębie 1 - 1 Radunia Stężyca
FT
06/10/2023
ŁKS Łódź II 2 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
06/10/2023
Stal Stalowa Wola 3 - 1 Lech Poznań II
FT
02/10/2023
Polonia Bytom 4 - 3 Stomil Olsztyn
FT
01/10/2023
Olimpia Grudziądz 2 - 3 Pogoń Siedlce
FT
01/10/2023
Kotwica Kołobrzeg 3 - 2 Wisła Puławy
FT
01/10/2023
Radunia Stężyca 3 - 0 Zagłębie Lubin II
FT
30/09/2023
SKRA Częstochowa 0 - 0 Jastrzębie
FT
30/09/2023
Olimpia Elbląg 0 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
30/09/2023
Hutnik Kraków 0 - 2 Chojniczanka Chojnice
FT
30/09/2023
Sandecja Nowy Sącz 0 - 2 Kalisz
FT
30/09/2023
Lech Poznań II 0 - 3 ŁKS Łódź II
FT
25/09/2023
Jastrzębie 3 - 2 Olimpia Grudziądz
FT
24/09/2023
ŁKS Łódź II 1 - 1 Olimpia Elbląg
FT
24/09/2023
Stal Stalowa Wola 1 - 0 Polonia Bytom
FT
23/09/2023
Stomil Olsztyn 1 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
23/09/2023
Pogoń Siedlce 3 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
23/09/2023
Zagłębie Lubin II 0 - 2 SKRA Częstochowa
FT
22/09/2023
Kalisz 3 - 0 Hutnik Kraków
FT
22/09/2023
Chojniczanka Chojnice 5 - 1 Radunia Stężyca
FT
22/09/2023
Wisła Puławy 2 - 2 Lech Poznań II
FT
20/09/2023
Olimpia Elbląg 1 - 0 Pogoń Siedlce
FT
20/09/2023
Zagłębie Lubin II 2 - 3 Kotwica Kołobrzeg
FT
17/09/2023
Polonia Bytom 2 - 1 ŁKS Łódź II
FT
17/09/2023
Hutnik Kraków 2 - 1 Stomil Olsztyn
FT
17/09/2023
Kalisz 0 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
17/09/2023
Lech Poznań II 0 - 4 Pogoń Siedlce
FT
16/09/2023
Kotwica Kołobrzeg 2 - 0 Jastrzębie
FT
16/09/2023
Sandecja Nowy Sącz 2 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
16/09/2023
Olimpia Grudziądz 0 - 2 Zagłębie Lubin II
FT
15/09/2023
Olimpia Elbląg 3 - 2 Wisła Puławy
FT
15/09/2023
SKRA Częstochowa 1 - 1 Radunia Stężyca
FT
11/09/2023
Wisła Puławy 0 - 0 Polonia Bytom
FT
11/09/2023
Stomil Olsztyn 0 - 3 Kalisz
FT
10/09/2023
Stal Stalowa Wola 2 - 1 Hutnik Kraków
FT
10/09/2023
ŁKS Łódź II 1 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
09/09/2023
Radunia Stężyca 5 - 1 Olimpia Grudziądz
FT
08/09/2023
Chojniczanka Chojnice 0 - 0 SKRA Częstochowa
FT
08/09/2023
Jastrzębie 0 - 2 Lech Poznań II
FT
04/09/2023
Kotwica Kołobrzeg 1 - 1 Radunia Stężyca
FT
03/09/2023
Stomil Olsztyn 2 - 1 Chojniczanka Chojnice
FT
03/09/2023
Hutnik Kraków 4 - 1 ŁKS Łódź II
FT
03/09/2023
Lech Poznań II 2 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
02/09/2023
Kalisz 1 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
02/09/2023
Polonia Bytom 1 - 1 Pogoń Siedlce
FT
02/09/2023
Olimpia Elbląg 2 - 1 Jastrzębie
FT
02/09/2023
Sandecja Nowy Sącz 1 - 2 Wisła Puławy
FT
02/09/2023
Olimpia Grudziądz 0 - 0 SKRA Częstochowa
FT
27/08/2023
ŁKS Łódź II 3 - 0 Kalisz
FT
26/08/2023
Stal Stalowa Wola 0 - 1 Stomil Olsztyn
FT
26/08/2023
Zagłębie Lubin II 2 - 1 Olimpia Elbląg
FT
26/08/2023
Jastrzębie 4 - 2 Polonia Bytom
FT
26/08/2023
Pogoń Siedlce 3 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
26/08/2023
Wisła Puławy 0 - 1 Hutnik Kraków
FT
26/08/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Olimpia Grudziądz
FT
25/08/2023
SKRA Częstochowa 1 - 0 Kotwica Kołobrzeg
FT
25/08/2023
Radunia Stężyca 1 - 0 Lech Poznań II
FT
20/08/2023
Stomil Olsztyn 0 - 1 ŁKS Łódź II
FT
20/08/2023
Lech Poznań II 1 - 1 SKRA Częstochowa
FT
19/08/2023
Stal Stalowa Wola 5 - 2 Chojniczanka Chojnice
FT
19/08/2023
Olimpia Elbląg 0 - 1 Radunia Stężyca
FT
19/08/2023
Kotwica Kołobrzeg 1 - 2 Olimpia Grudziądz
FT
19/08/2023
Hutnik Kraków 1 - 1 Pogoń Siedlce
FT
19/08/2023
Jastrzębie 0 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
19/08/2023
Zagłębie Lubin II 3 - 0 Polonia Bytom
FT
19/08/2023
Kalisz 1 - 0 Wisła Puławy
FT
13/08/2023
Olimpia Grudziądz 1 - 2 Lech Poznań II
FT
13/08/2023
Radunia Stężyca 1 - 1 Polonia Bytom
FT
13/08/2023
Jastrzębie 1 - 0 Hutnik Kraków
FT
13/08/2023
Wisła Puławy 2 - 1 Stomil Olsztyn
FT
13/08/2023
ŁKS Łódź II 3 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
12/08/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Kotwica Kołobrzeg
FT
12/08/2023
Zagłębie Lubin II 2 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
12/08/2023
Pogoń Siedlce 0 - 2 Kalisz
FT
11/08/2023
SKRA Częstochowa 1 - 2 Olimpia Elbląg
FT
06/08/2023
Wisła Puławy 1 - 1 Stal Stalowa Wola
FT
06/08/2023
Hutnik Kraków 1 - 1 Zagłębie Lubin II
FT
06/08/2023
Radunia Stężyca 1 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
05/08/2023
Olimpia Elbląg 1 - 0 Olimpia Grudziądz
FT
05/08/2023
Stomil Olsztyn 0 - 0 Pogoń Siedlce
FT
05/08/2023
ŁKS Łódź II 3 - 2 Chojniczanka Chojnice
FT
05/08/2023
Lech Poznań II 1 - 5 Kotwica Kołobrzeg
FT
04/08/2023
SKRA Częstochowa 1 - 0 Polonia Bytom
FT
04/08/2023
Kalisz 3 - 1 Jastrzębie
FT
31/07/2023
Jastrzębie 1 - 2 Stomil Olsztyn
FT
30/07/2023
Radunia Stężyca 1 - 1 Hutnik Kraków
FT
30/07/2023
Zagłębie Lubin II 0 - 0 Kalisz
FT
29/07/2023
Kotwica Kołobrzeg 2 - 0 Olimpia Elbląg
FT
29/07/2023
Olimpia Grudziądz 1 - 0 Polonia Bytom
FT
29/07/2023
Pogoń Siedlce 2 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
28/07/2023
Chojniczanka Chojnice 1 - 0 Lech Poznań II
FT
28/07/2023
SKRA Częstochowa 1 - 0 Sandecja Nowy Sącz
FT
28/07/2023
Wisła Puławy 3 - 1 ŁKS Łódź II
FT
23/07/2023
Stomil Olsztyn 1 - 2 Zagłębie Lubin II
FT
22/07/2023
Kalisz 0 - 1 Radunia Stężyca
FT
22/07/2023
Wisła Puławy 1 - 0 Chojniczanka Chojnice
FT
22/07/2023
Jastrzębie 0 - 0 Stal Stalowa Wola
FT
22/07/2023
Olimpia Grudziądz 3 - 1 Sandecja Nowy Sącz
FT
22/07/2023
Hutnik Kraków 3 - 0 SKRA Częstochowa
FT
22/07/2023
Olimpia Elbląg 2 - 2 Lech Poznań II
FT
22/07/2023
Kotwica Kołobrzeg 0 - 1 Polonia Bytom
FT
21/07/2023
Pogoń Siedlce 1 - 1 ŁKS Łódź II
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 H. Sobol Kalisz 18 2 Jonathan Kotwica Kołobrzeg 17 3 C. Demianiuk Pogoń Siedlce 14 4 M. Kuzimski Radunia Stężyca 13 5 M. Bednarski Jastrzębie 11 6 D. Rakels Hutnik Kraków 9 7 D. Wolny Polonia Bytom 9 8 S. Pawłowski Lech Poznań II 8 9 T. Mikołajczak Chojniczanka Chojnice 8 10 D. Retlewski Wisła Puławy 8 11 K. Wojtyra Polonia Bytom 8 12 Néstor Gordillo Kalisz 7 13 M. Cywiński Kotwica Kołobrzeg 7 14 P. Sajdak SKRA Częstochowa 7 15 M. Biskup Radunia Stężyca 7 16 A. Imiela Stal Stalowa Wola 7 17 O. Koprowski ŁKS Łódź II 7 18 R. Adamski Zagłębie Lubin II 7 19 O. Sikorski Olimpia Grudziądz 6 20 M. Klichowicz Wisła Puławy 6 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 P. Lech Jastrzębie 1 2 C. Polak Kotwica Kołobrzeg 1 3 K. Słaby Sandecja Nowy Sącz 1 4 K. Żwir Stomil Olsztyn 1 5 B. Boruń Jastrzębie 1 6 O. Kucharczyk SKRA Częstochowa 1 7 K. Głogowski Hutnik Kraków 1 8 A. Edmundsson Chojniczanka Chojnice 1 9 L. Klisiewicz Stal Stalowa Wola 1 10 D. Danilczyk Olimpia Elbląg 1 11 D. Wolny Polonia Bytom 1 12 M. Bartków Sandecja Nowy Sącz 1 13 P. Sokół Sandecja Nowy Sącz 1 14 K. Zych Jastrzębie 1 15 J. Łabędzki ŁKS Łódź II 1 16 D. Wojtyra SKRA Częstochowa 1 17 N. Radkiewicz Polonia Bytom 1 18 T. Wełna Kotwica Kołobrzeg 1 19 P. Buchta Sandecja Nowy Sącz 1 20 J. Trojanowski Jastrzębie 1 # PLAYER TEAM CARDS
1 P. Skałecki Wisła Puławy 14 2 M. Drąg Hutnik Kraków 12 3 B. Kieliba Kalisz 11 4 P. Czajkowski Radunia Stężyca 11 5 W. Smoliński Kalisz 11 6 B. Kasprzak Radunia Stężyca 11 7 I. Kośmicki Stomil Olsztyn 10 8 K. Nojszewski Wisła Puławy 10 9 O. Koprowski ŁKS Łódź II 10 10 T. Boczek Chojniczanka Chojnice 10 11 P. Lech Jastrzębie 9 12 João Guilherme Jastrzębie 9 13 Ł. Wiech Wisła Puławy 9 14 F. Laskowski Stomil Olsztyn 9 15 S. Szczytniewski Chojniczanka Chojnice 9 16 K. Żwir Stomil Olsztyn 9 17 P. Kieliś Hutnik Kraków 9 18 Ł. Sarnowski Olimpia Elbląg 9 19 D. Kostkowski Olimpia Grudziądz 9 20 R. Gołębiowski Sandecja Nowy Sącz 9 How many teams (clubs) are in the II Liga - East season 2023 in Poland?
In Poland, the II Liga - East in season 2023 has 18 teams(clubs). The teams are as listed below.