Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Germany - Oberliga - Hessen 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
Oberliga: Hessen
# TEAM P W D L +/- GD Pts
1 FC Gießen 33 22 7 4 66-23 43 73 2 Friedberg 33 22 5 6 87-40 47 68 3 Baunatal 33 19 7 7 67-43 24 64 4 Bayern Alzenau 33 19 5 9 71-39 32 62 5 Eddersheim 33 16 7 10 55-43 12 55 6 1960 Hanau 33 18 3 12 65-52 13 54 7 Hünfelder SV 33 16 6 11 67-59 8 54 8 Weidenhausen 33 14 7 12 61-55 6 49 9 Fernwald 33 14 5 14 59-52 7 47 10 Rot-Weiß Walldorf 33 12 7 14 59-61 -2 43 11 Waldgirmes 33 11 7 15 47-74 -27 40 12 Eintracht Stadtallendorf 33 9 9 15 51-54 -3 36 13 Hanau 93 33 9 7 17 53-73 -20 34 14 Vfb Marburg 33 9 7 17 44-65 -21 34 15 SV Steinbach 33 6 12 15 44-68 -24 30 16 Viktoria Griesheim 33 7 9 17 37-70 -33 30 17 FC 1906 Erlensee 33 7 6 20 42-69 -27 27 18 Dietkirchen 33 6 6 21 47-82 -35 24 Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
Oberliga: Hessen
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Baunatal 16 11 5 0 44-12 32 38 2 Bayern Alzenau 17 11 3 3 36-15 21 36 3 Eddersheim 17 11 3 3 31-16 15 36 4 Hünfelder SV 17 11 2 4 46-34 12 35 5 FC Gießen 16 10 4 2 32-13 19 34 6 Friedberg 16 9 3 4 41-24 17 30 7 Rot-Weiß Walldorf 17 9 3 5 40-29 11 30 8 1960 Hanau 17 9 2 6 28-23 5 29 9 Weidenhausen 16 8 4 4 29-21 8 28 10 Waldgirmes 17 8 4 5 30-31 -1 28 11 Fernwald 17 8 3 6 34-25 9 27 12 Eintracht Stadtallendorf 16 6 4 6 30-22 8 22 13 Dietkirchen 16 5 4 7 29-35 -6 19 14 Viktoria Griesheim 16 5 4 7 20-31 -11 19 15 SV Steinbach 16 5 3 8 25-33 -8 18 16 FC 1906 Erlensee 17 5 2 10 23-31 -8 17 17 Vfb Marburg 17 4 5 8 19-30 -11 17 18 Hanau 93 16 4 3 9 23-37 -14 15 Oberliga: Hessen
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Friedberg 17 13 2 2 46-16 30 41 2 FC Gießen 17 12 3 2 34-10 24 39 3 1960 Hanau 16 9 1 6 37-29 8 28 4 Bayern Alzenau 16 8 2 6 35-24 11 26 5 Baunatal 17 8 2 7 23-31 -8 26 6 Weidenhausen 17 6 3 8 32-34 -2 21 7 Fernwald 16 6 2 8 25-27 -2 20 8 Eddersheim 16 5 4 7 24-27 -3 19 9 Hünfelder SV 16 5 4 7 21-25 -4 19 10 Hanau 93 17 5 4 8 30-36 -6 19 11 Vfb Marburg 16 5 2 9 25-35 -10 17 12 Eintracht Stadtallendorf 17 3 5 9 21-32 -11 14 13 Rot-Weiß Walldorf 16 3 4 9 19-32 -13 13 14 SV Steinbach 17 1 9 7 19-35 -16 12 15 Waldgirmes 16 3 3 10 17-43 -26 12 16 Viktoria Griesheim 17 2 5 10 17-39 -22 11 17 FC 1906 Erlensee 16 2 4 10 19-38 -19 10 18 Dietkirchen 17 1 2 14 18-47 -29 5 Oberliga: Hessen
# TEAM LAST PLAYED MATCHES
1
FC Gießen
W
W
W
W
W
2
Friedberg
W
L
W
W
W
3
Baunatal
W
W
L
W
D
4
Bayern Alzenau
D
W
L
L
W
5
Eddersheim
L
W
L
W
L
6
1960 Hanau
W
L
W
W
D
7
Hünfelder SV
W
W
L
W
L
8
Weidenhausen
W
W
W
L
W
9
Fernwald
W
L
W
L
D
10
Rot-Weiß Walldorf
W
L
W
L
D
11
Waldgirmes
L
L
W
D
L
12
Eintracht Stadtallendorf
L
L
L
D
D
13
Hanau 93
D
W
L
L
D
14
Vfb Marburg
L
L
L
L
D
15
SV Steinbach
L
W
L
W
D
16
Viktoria Griesheim
L
L
W
W
D
17
FC 1906 Erlensee
W
L
L
L
D
18
Dietkirchen
W
L
L
W
L
FIXTURE
RESULTS
01/06/2024
Baunatal Hünfelder SV
01/06/2024
Friedberg Vfb Marburg
01/06/2024
SV Steinbach Eddersheim
01/06/2024
Hanau 93 Fernwald
01/06/2024
Eintracht Stadtallendorf FC 1906 Erlensee
01/06/2024
FC Gießen 1960 Hanau
01/06/2024
Viktoria Griesheim Waldgirmes
01/06/2024
Dietkirchen Rot-Weiß Walldorf
01/06/2024
Weidenhausen Bayern Alzenau
26/05/2024
Rot-Weiß Walldorf 0 - 0 Viktoria Griesheim
FT
25/05/2024
1960 Hanau 1 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
25/05/2024
Hünfelder SV 1 - 4 Weidenhausen
FT
25/05/2024
Bayern Alzenau 4 - 1 Dietkirchen
FT
25/05/2024
Waldgirmes 0 - 2 FC Gießen
FT
25/05/2024
Fernwald 2 - 2 SV Steinbach
FT
25/05/2024
FC 1906 Erlensee 0 - 0 Hanau 93
FT
25/05/2024
Vfb Marburg 1 - 1 Baunatal
FT
18/05/2024
Dietkirchen 6 - 3 Weidenhausen
FT
18/05/2024
SV Steinbach 3 - 2 FC 1906 Erlensee
FT
18/05/2024
Viktoria Griesheim 2 - 1 Bayern Alzenau
FT
18/05/2024
Eintracht Stadtallendorf 1 - 1 Waldgirmes
FT
17/05/2024
Friedberg 3 - 1 Fernwald
FT
17/05/2024
Hünfelder SV 2 - 0 Vfb Marburg
FT
17/05/2024
Hanau 93 1 - 5 1960 Hanau
FT
17/05/2024
FC Gießen 2 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
16/05/2024
Eddersheim 1 - 2 Baunatal
FT
12/05/2024
Eddersheim 2 - 1 Hünfelder SV
FT
12/05/2024
Rot-Weiß Walldorf 1 - 0 Eintracht Stadtallendorf
FT
11/05/2024
1960 Hanau 3 - 2 SV Steinbach
FT
11/05/2024
Weidenhausen 3 - 1 Vfb Marburg
FT
11/05/2024
Dietkirchen 1 - 2 Viktoria Griesheim
FT
11/05/2024
Bayern Alzenau 0 - 2 FC Gießen
FT
11/05/2024
Waldgirmes 3 - 1 Hanau 93
FT
11/05/2024
Fernwald 3 - 0 Baunatal
FT
11/05/2024
FC 1906 Erlensee 0 - 3 Friedberg
FT
08/05/2024
Hünfelder SV 1 - 0 1960 Hanau
FT
08/05/2024
Eddersheim 0 - 2 Friedberg
FT
05/05/2024
Viktoria Griesheim 1 - 5 Weidenhausen
FT
04/05/2024
Friedberg 2 - 4 1960 Hanau
FT
04/05/2024
Hünfelder SV 3 - 2 Fernwald
FT
04/05/2024
Hanau 93 6 - 4 Rot-Weiß Walldorf
FT
04/05/2024
SV Steinbach 2 - 0 Waldgirmes
FT
04/05/2024
Baunatal 3 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
04/05/2024
Vfb Marburg 0 - 2 Eddersheim
FT
04/05/2024
Eintracht Stadtallendorf 2 - 3 Bayern Alzenau
FT
04/05/2024
FC Gießen 4 - 1 Dietkirchen
FT
28/04/2024
Rot-Weiß Walldorf 4 - 0 SV Steinbach
FT
27/04/2024
Weidenhausen 2 - 1 Eddersheim
FT
27/04/2024
Dietkirchen 2 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
27/04/2024
Bayern Alzenau 1 - 1 Hanau 93
FT
27/04/2024
Waldgirmes 0 - 2 Friedberg
FT
27/04/2024
FC 1906 Erlensee 3 - 0 Hünfelder SV
FT
27/04/2024
Viktoria Griesheim 0 - 4 FC Gießen
FT
27/04/2024
Fernwald 5 - 1 Vfb Marburg
FT
27/04/2024
1960 Hanau 0 - 2 Baunatal
FT
21/04/2024
Eddersheim 2 - 0 Fernwald
FT
21/04/2024
SV Steinbach 2 - 4 Bayern Alzenau
FT
20/04/2024
Friedberg 2 - 0 Rot-Weiß Walldorf
FT
20/04/2024
Hanau 93 1 - 1 Dietkirchen
FT
20/04/2024
Baunatal 1 - 1 Waldgirmes
FT
20/04/2024
Eintracht Stadtallendorf 4 - 1 Viktoria Griesheim
FT
20/04/2024
Vfb Marburg 0 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
20/04/2024
FC Gießen 1 - 0 Weidenhausen
FT
17/04/2024
Weidenhausen 0 - 0 Rot-Weiß Walldorf
FT
16/04/2024
Viktoria Griesheim 4 - 4 Hanau 93
FT
14/04/2024
Rot-Weiß Walldorf 5 - 2 Baunatal
FT
13/04/2024
Weidenhausen 3 - 0 Fernwald
FT
13/04/2024
Waldgirmes 0 - 0 Hünfelder SV
FT
13/04/2024
Bayern Alzenau 3 - 0 Friedberg
FT
13/04/2024
FC 1906 Erlensee 0 - 3 Eddersheim
FT
13/04/2024
FC Gießen 3 - 0 Eintracht Stadtallendorf
FT
13/04/2024
Dietkirchen 3 - 3 SV Steinbach
FT
13/04/2024
1960 Hanau 1 - 3 Vfb Marburg
FT
07/04/2024
SV Steinbach 2 - 1 Viktoria Griesheim
FT
07/04/2024
Eddersheim 1 - 1 1960 Hanau
FT
06/04/2024
Hanau 93 0 - 1 FC Gießen
FT
06/04/2024
Fernwald 4 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
06/04/2024
Hünfelder SV 2 - 2 Rot-Weiß Walldorf
FT
06/04/2024
Friedberg 5 - 0 Dietkirchen
FT
06/04/2024
Baunatal 0 - 0 Bayern Alzenau
FT
06/04/2024
Eintracht Stadtallendorf 2 - 2 Weidenhausen
FT
06/04/2024
Vfb Marburg 1 - 2 Waldgirmes
FT
01/04/2024
Weidenhausen 4 - 1 Waldgirmes
FT
01/04/2024
FC Gießen 0 - 1 Fernwald
FT
30/03/2024
Hünfelder SV 2 - 2 Friedberg
FT
30/03/2024
1960 Hanau 2 - 3 Hanau 93
FT
30/03/2024
Vfb Marburg 1 - 1 SV Steinbach
FT
28/03/2024
FC 1906 Erlensee 1 - 4 FC Gießen
FT
28/03/2024
Rot-Weiß Walldorf 0 - 0 Bayern Alzenau
FT
28/03/2024
Baunatal 4 - 1 Weidenhausen
FT
28/03/2024
Fernwald 0 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
27/03/2024
Eddersheim 2 - 0 Hanau 93
FT
24/03/2024
Rot-Weiß Walldorf 2 - 3 Vfb Marburg
FT
24/03/2024
Viktoria Griesheim 0 - 2 Friedberg
FT
23/03/2024
Bayern Alzenau 3 - 2 Hünfelder SV
FT
23/03/2024
Waldgirmes 2 - 1 Eddersheim
FT
23/03/2024
Weidenhausen 3 - 3 FC 1906 Erlensee
FT
23/03/2024
Dietkirchen 1 - 2 Baunatal
FT
23/03/2024
Eintracht Stadtallendorf 3 - 1 Hanau 93
FT
23/03/2024
FC Gießen 2 - 0 SV Steinbach
FT
23/03/2024
1960 Hanau 0 - 3 Fernwald
FT
20/03/2024
1960 Hanau 1 - 0 Viktoria Griesheim
FT
17/03/2024
Hanau 93 0 - 2 Weidenhausen
FT
17/03/2024
Eddersheim 1 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
17/03/2024
Eintracht Stadtallendorf 2 - 2 SV Steinbach
FT
16/03/2024
Hünfelder SV 4 - 3 Dietkirchen
FT
16/03/2024
Fernwald 0 - 1 Waldgirmes
FT
16/03/2024
FC 1906 Erlensee 0 - 1 1960 Hanau
FT
16/03/2024
Baunatal 1 - 0 Viktoria Griesheim
FT
16/03/2024
Vfb Marburg 0 - 3 Bayern Alzenau
FT
15/03/2024
Friedberg 0 - 2 FC Gießen
FT
13/03/2024
Waldgirmes 1 - 0 Dietkirchen
FT
10/03/2024
Viktoria Griesheim 0 - 3 Hünfelder SV
FT
10/03/2024
Rot-Weiß Walldorf 3 - 0 Fernwald
FT
09/03/2024
Dietkirchen 2 - 2 Vfb Marburg
FT
09/03/2024
Bayern Alzenau 2 - 2 Eddersheim
FT
09/03/2024
Waldgirmes 2 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
09/03/2024
Weidenhausen 1 - 3 1960 Hanau
FT
09/03/2024
Hanau 93 1 - 1 SV Steinbach
FT
09/03/2024
Eintracht Stadtallendorf 0 - 2 Friedberg
FT
09/03/2024
FC Gießen 4 - 0 Baunatal
FT
03/03/2024
Eddersheim 2 - 0 Dietkirchen
FT
03/03/2024
SV Steinbach 0 - 0 Weidenhausen
FT
02/03/2024
Hünfelder SV 1 - 0 FC Gießen
FT
02/03/2024
Fernwald 1 - 0 Bayern Alzenau
FT
02/03/2024
FC 1906 Erlensee 2 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
02/03/2024
Baunatal 6 - 0 Eintracht Stadtallendorf
FT
02/03/2024
Friedberg 2 - 1 Hanau 93
FT
02/03/2024
Vfb Marburg 1 - 1 Viktoria Griesheim
FT
02/03/2024
1960 Hanau 4 - 0 Waldgirmes
FT
24/02/2024
Hanau 93 4 - 1 Vfb Marburg
FT
24/02/2024
Dietkirchen 3 - 1 1960 Hanau
FT
24/02/2024
Bayern Alzenau 3 - 0 Waldgirmes
FT
24/02/2024
Eintracht Stadtallendorf 1 - 1 Eddersheim
FT
24/02/2024
Friedberg 2 - 1 Baunatal
FT
17/02/2024
Viktoria Griesheim 4 - 1 FC 1906 Erlensee
FT
26/11/2023
Rot-Weiß Walldorf 4 - 5 1960 Hanau
FT
25/11/2023
Dietkirchen 1 - 3 Fernwald
FT
25/11/2023
Bayern Alzenau 4 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
25/11/2023
Hanau 93 1 - 0 Baunatal
FT
25/11/2023
Eintracht Stadtallendorf 0 - 1 Hünfelder SV
FT
25/11/2023
FC Gießen 1 - 0 Vfb Marburg
FT
25/11/2023
Friedberg 1 - 1 SV Steinbach
FT
24/11/2023
Eddersheim 3 - 1 Viktoria Griesheim
FT
22/11/2023
Hanau 93 1 - 3 FC 1906 Erlensee
FT
19/11/2023
Eddersheim 3 - 1 FC Gießen
FT
18/11/2023
FC 1906 Erlensee 4 - 0 Dietkirchen
FT
18/11/2023
Fernwald 1 - 1 Viktoria Griesheim
FT
18/11/2023
Hünfelder SV 3 - 5 Hanau 93
FT
18/11/2023
Waldgirmes 3 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
18/11/2023
Vfb Marburg 0 - 3 Eintracht Stadtallendorf
FT
18/11/2023
Baunatal 2 - 0 SV Steinbach
FT
18/11/2023
Friedberg 2 - 3 Weidenhausen
FT
18/11/2023
1960 Hanau 2 - 0 Bayern Alzenau
FT
12/11/2023
Eddersheim 3 - 0 SV Steinbach
FT
12/11/2023
Rot-Weiß Walldorf 3 - 3 Dietkirchen
FT
11/11/2023
FC 1906 Erlensee 2 - 3 Eintracht Stadtallendorf
FT
11/11/2023
1960 Hanau 1 - 1 FC Gießen
FT
11/11/2023
Hünfelder SV 0 - 1 Baunatal
FT
11/11/2023
Fernwald 1 - 4 Hanau 93
FT
11/11/2023
Waldgirmes 3 - 3 Viktoria Griesheim
FT
11/11/2023
Bayern Alzenau 0 - 3 Weidenhausen
FT
11/11/2023
Vfb Marburg 0 - 3 Friedberg
FT
05/11/2023
Viktoria Griesheim 2 - 0 Rot-Weiß Walldorf
FT
05/11/2023
SV Steinbach 2 - 3 Fernwald
FT
04/11/2023
Dietkirchen 3 - 1 Bayern Alzenau
FT
04/11/2023
Weidenhausen 2 - 0 Hünfelder SV
FT
04/11/2023
Friedberg 2 - 0 Eddersheim
FT
04/11/2023
Eintracht Stadtallendorf 2 - 1 1960 Hanau
FT
04/11/2023
Baunatal 3 - 3 Vfb Marburg
FT
04/11/2023
FC Gießen 5 - 0 Waldgirmes
FT
29/10/2023
Rot-Weiß Walldorf 1 - 2 FC Gießen
FT
28/10/2023
FC 1906 Erlensee 1 - 3 SV Steinbach
FT
28/10/2023
Weidenhausen 2 - 1 Dietkirchen
FT
28/10/2023
Fernwald 4 - 6 Friedberg
FT
28/10/2023
Waldgirmes 2 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
28/10/2023
Bayern Alzenau 3 - 1 Viktoria Griesheim
FT
28/10/2023
Vfb Marburg 2 - 1 Hünfelder SV
FT
28/10/2023
Baunatal 4 - 1 Eddersheim
FT
22/10/2023
Viktoria Griesheim 1 - 3 Dietkirchen
FT
21/10/2023
Hünfelder SV 5 - 1 Eddersheim
FT
21/10/2023
Hanau 93 0 - 2 Waldgirmes
FT
21/10/2023
SV Steinbach 1 - 4 1960 Hanau
FT
21/10/2023
Vfb Marburg 2 - 0 Weidenhausen
FT
21/10/2023
Eintracht Stadtallendorf 0 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
21/10/2023
Baunatal 1 - 0 Fernwald
FT
21/10/2023
FC Gießen 2 - 1 Bayern Alzenau
FT
17/10/2023
Friedberg 2 - 2 FC 1906 Erlensee
FT
15/10/2023
Eddersheim 3 - 2 Vfb Marburg
FT
15/10/2023
Rot-Weiß Walldorf 2 - 1 Hanau 93
FT
14/10/2023
Weidenhausen 3 - 0 Viktoria Griesheim
FT
14/10/2023
Dietkirchen 0 - 2 FC Gießen
FT
14/10/2023
Fernwald 1 - 1 Hünfelder SV
FT
14/10/2023
Waldgirmes 1 - 1 SV Steinbach
FT
14/10/2023
Bayern Alzenau 1 - 0 Eintracht Stadtallendorf
FT
14/10/2023
FC 1906 Erlensee 1 - 2 Baunatal
FT
14/10/2023
1960 Hanau 0 - 5 Friedberg
FT
08/10/2023
Eddersheim 1 - 2 Weidenhausen
FT
08/10/2023
Hanau 93 2 - 6 Bayern Alzenau
FT
08/10/2023
SV Steinbach 0 - 3 Rot-Weiß Walldorf
FT
07/10/2023
Friedberg 3 - 1 Waldgirmes
FT
07/10/2023
Hünfelder SV 4 - 2 FC 1906 Erlensee
FT
07/10/2023
Vfb Marburg 0 - 4 Fernwald
FT
07/10/2023
Eintracht Stadtallendorf 4 - 1 Dietkirchen
FT
07/10/2023
Baunatal 6 - 0 1960 Hanau
FT
07/10/2023
FC Gießen 2 - 2 Viktoria Griesheim
FT
03/10/2023
Friedberg 5 - 3 Hünfelder SV
FT
03/10/2023
Dietkirchen 2 - 1 Waldgirmes
FT
03/10/2023
Viktoria Griesheim 1 - 4 1960 Hanau
FT
03/10/2023
Eintracht Stadtallendorf 1 - 2 Fernwald
FT
03/10/2023
Hanau 93 0 - 3 Eddersheim
FT
03/10/2023
SV Steinbach 2 - 4 Vfb Marburg
FT
03/10/2023
Bayern Alzenau 1 - 1 Rot-Weiß Walldorf
FT
03/10/2023
Weidenhausen 0 - 2 Baunatal
FT
03/10/2023
FC Gießen 1 - 1 FC 1906 Erlensee
FT
30/09/2023
1960 Hanau 3 - 0 Hünfelder SV
FT
30/09/2023
FC 1906 Erlensee 0 - 2 Vfb Marburg
FT
30/09/2023
Weidenhausen 0 - 3 FC Gießen
FT
30/09/2023
Dietkirchen 0 - 3 Hanau 93
FT
30/09/2023
Viktoria Griesheim 1 - 0 Eintracht Stadtallendorf
FT
30/09/2023
Waldgirmes 1 - 4 Baunatal
FT
30/09/2023
Bayern Alzenau 5 - 0 SV Steinbach
FT
29/09/2023
Rot-Weiß Walldorf 2 - 3 Friedberg
FT
29/09/2023
Fernwald 2 - 3 Eddersheim
FT
27/09/2023
SV Steinbach 0 - 1 Hünfelder SV
FT
24/09/2023
Eddersheim 1 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
24/09/2023
SV Steinbach 2 - 0 Dietkirchen
FT
23/09/2023
Friedberg 0 - 2 Bayern Alzenau
FT
23/09/2023
Hünfelder SV 8 - 2 Waldgirmes
FT
23/09/2023
Fernwald 3 - 0 Weidenhausen
FT
23/09/2023
Hanau 93 4 - 1 Viktoria Griesheim
FT
23/09/2023
Vfb Marburg 2 - 3 1960 Hanau
FT
23/09/2023
Eintracht Stadtallendorf 0 - 2 FC Gießen
FT
23/09/2023
Baunatal 5 - 2 Rot-Weiß Walldorf
FT
17/09/2023
Rot-Weiß Walldorf 1 - 3 Hünfelder SV
FT
16/09/2023
FC 1906 Erlensee 2 - 1 Fernwald
FT
16/09/2023
1960 Hanau 2 - 0 Eddersheim
FT
16/09/2023
Weidenhausen 1 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
16/09/2023
Dietkirchen 1 - 4 Friedberg
FT
16/09/2023
Viktoria Griesheim 1 - 1 SV Steinbach
FT
16/09/2023
Waldgirmes 3 - 1 Vfb Marburg
FT
16/09/2023
Bayern Alzenau 3 - 0 Baunatal
FT
16/09/2023
FC Gießen 2 - 2 Hanau 93
FT
10/09/2023
Eddersheim 1 - 1 Waldgirmes
FT
09/09/2023
FC 1906 Erlensee 2 - 2 Weidenhausen
FT
09/09/2023
Friedberg 7 - 0 Viktoria Griesheim
FT
09/09/2023
Hünfelder SV 1 - 4 Bayern Alzenau
FT
09/09/2023
Fernwald 2 - 1 1960 Hanau
FT
09/09/2023
Hanau 93 1 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
09/09/2023
SV Steinbach 0 - 2 FC Gießen
FT
09/09/2023
Vfb Marburg 4 - 0 Rot-Weiß Walldorf
FT
09/09/2023
Baunatal 2 - 1 Dietkirchen
FT
03/09/2023
Viktoria Griesheim 0 - 2 Baunatal
FT
03/09/2023
SV Steinbach 3 - 3 Eintracht Stadtallendorf
FT
02/09/2023
1960 Hanau 4 - 1 FC 1906 Erlensee
FT
02/09/2023
Weidenhausen 5 - 0 Hanau 93
FT
02/09/2023
Dietkirchen 1 - 1 Hünfelder SV
FT
02/09/2023
Waldgirmes 3 - 3 Fernwald
FT
02/09/2023
Bayern Alzenau 0 - 1 Vfb Marburg
FT
02/09/2023
FC Gießen 1 - 0 Friedberg
FT
01/09/2023
Rot-Weiß Walldorf 2 - 1 Eddersheim
FT
27/08/2023
Eddersheim 3 - 1 Bayern Alzenau
FT
27/08/2023
Baunatal 2 - 2 FC Gießen
FT
26/08/2023
FC 1906 Erlensee 3 - 1 Waldgirmes
FT
26/08/2023
1960 Hanau 2 - 0 Weidenhausen
FT
26/08/2023
Friedberg 3 - 3 Eintracht Stadtallendorf
FT
26/08/2023
Hünfelder SV 3 - 2 Viktoria Griesheim
FT
26/08/2023
Fernwald 2 - 0 Rot-Weiß Walldorf
FT
26/08/2023
Vfb Marburg 4 - 3 Dietkirchen
FT
25/08/2023
SV Steinbach 2 - 1 Hanau 93
FT
20/08/2023
Dietkirchen 2 - 2 Eddersheim
FT
19/08/2023
Hanau 93 0 - 3 Friedberg
FT
19/08/2023
Waldgirmes 1 - 4 1960 Hanau
FT
19/08/2023
Bayern Alzenau 2 - 1 Fernwald
FT
19/08/2023
Weidenhausen 0 - 0 SV Steinbach
FT
19/08/2023
Eintracht Stadtallendorf 6 - 0 Baunatal
FT
19/08/2023
FC Gießen 1 - 1 Hünfelder SV
FT
19/08/2023
Viktoria Griesheim 2 - 0 Vfb Marburg
FT
18/08/2023
Rot-Weiß Walldorf 1 - 0 FC 1906 Erlensee
FT
13/08/2023
SV Steinbach 2 - 3 Friedberg
FT
12/08/2023
FC 1906 Erlensee 2 - 4 Bayern Alzenau
FT
12/08/2023
1960 Hanau 0 - 2 Rot-Weiß Walldorf
FT
12/08/2023
Hünfelder SV 3 - 2 Eintracht Stadtallendorf
FT
12/08/2023
Vfb Marburg 0 - 0 FC Gießen
FT
12/08/2023
Waldgirmes 3 - 2 Weidenhausen
FT
12/08/2023
Baunatal 3 - 0 Hanau 93
FT
11/08/2023
Viktoria Griesheim 0 - 0 Eddersheim
FT
11/08/2023
Fernwald 2 - 0 Dietkirchen
FT
06/08/2023
SV Steinbach 2 - 2 Baunatal
FT
05/08/2023
Rot-Weiß Walldorf 5 - 3 Waldgirmes
FT
05/08/2023
Bayern Alzenau 1 - 0 1960 Hanau
FT
05/08/2023
Weidenhausen 0 - 5 Friedberg
FT
05/08/2023
Dietkirchen 1 - 4 FC 1906 Erlensee
FT
05/08/2023
Viktoria Griesheim 1 - 1 Fernwald
FT
05/08/2023
Hanau 93 1 - 3 Hünfelder SV
FT
05/08/2023
Eintracht Stadtallendorf 2 - 1 Vfb Marburg
FT
05/08/2023
FC Gießen 1 - 3 Eddersheim
FT
30/07/2023
Rot-Weiß Walldorf 4 - 3 Weidenhausen
FT
29/07/2023
FC 1906 Erlensee 0 - 1 Viktoria Griesheim
FT
29/07/2023
1960 Hanau 2 - 0 Dietkirchen
FT
29/07/2023
Fernwald 1 - 4 FC Gießen
FT
29/07/2023
Hünfelder SV 3 - 2 SV Steinbach
FT
29/07/2023
Waldgirmes 2 - 5 Bayern Alzenau
FT
29/07/2023
Vfb Marburg 1 - 3 Hanau 93
FT
29/07/2023
Baunatal 1 - 1 Friedberg
FT
28/07/2023
Eddersheim 2 - 1 Eintracht Stadtallendorf
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
# PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 J. Kaluanga Eintracht Trier 2 R. Renner Eltersdorf 3 L. Gietzen FV Engers 07 4 M. Grote FV Engers 07 5 T. Weiß Union Fürstenwalde 6 B. Gündoğdu Tasmania Berlin 7 J. Krause Tasmania Berlin 8 M. Mikolajczak Germania Egestorf 9 T. Trebin Oberneuland 10 M. Siech Oberneuland 11 T. Richter Sportfreunde Lotte 12 O. Springer Werder Bremen II 13 S. Mansaray Schwarz-Weiß Rehden 14 J. Kügel Eichstätt 15 L. Opitz Werder Bremen II 16 A. Bafobusha Sportfreunde Siegen 17 D. Mahmutovic Tennis Borussia 18 M. Omosanya Eintracht Trier 19 E. Bansen Atlas Delmenhorst 20 D. Schütte Straelen # PLAYER TEAM CARDS
1 J. Kaluanga Eintracht Trier 2 R. Renner Eltersdorf 3 L. Gietzen FV Engers 07 4 M. Grote FV Engers 07 5 T. Weiß Union Fürstenwalde 6 B. Gündoğdu Tasmania Berlin 7 J. Krause Tasmania Berlin 8 M. Mikolajczak Germania Egestorf 9 T. Trebin Oberneuland 10 M. Siech Oberneuland 11 T. Richter Sportfreunde Lotte 12 O. Springer Werder Bremen II 13 S. Mansaray Schwarz-Weiß Rehden 14 J. Kügel Eichstätt 15 L. Opitz Werder Bremen II 16 A. Bafobusha Sportfreunde Siegen 17 D. Mahmutovic Tennis Borussia 18 M. Omosanya Eintracht Trier 19 E. Bansen Atlas Delmenhorst 20 D. Schütte Straelen How many teams (clubs) are in the Oberliga - Hessen season 2023 in Germany?
In Germany, the Oberliga - Hessen in season 2023 has 18 teams(clubs). The teams are as listed below.