Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Germany - Oberliga - Westfalen 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
Oberliga: Westfalen
# TEAM P W D L +/- GD Pts
1 Sportfreunde Lotte 30 21 4 5 79-28 51 67 2 Türkspor Dortmund 30 19 5 6 72-39 33 62 3 ASC Dortmund 30 19 4 7 54-32 22 61 4 Erkenschwick 30 17 6 7 71-47 24 57 5 Gievenbeck 30 15 7 8 53-31 22 52 6 Vreden 30 15 4 11 50-37 13 49 7 Preußen Münster II 29 12 11 6 55-35 20 47 8 Sportfreunde Siegen 30 12 10 8 59-41 18 46 9 Schermbeck 30 14 3 13 55-59 -4 45 10 Finnentrop / Bamenohl 30 11 7 12 60-72 -12 40 11 Westfalia Rhynern 30 9 8 13 41-53 -12 35 12 Ennepetal 30 9 7 14 43-62 -19 34 13 SG Wattenscheid 09 30 9 3 18 40-60 -20 30 14 Eintracht Rheine 30 7 8 15 42-68 -26 29 15 Victoria Clarholz 30 8 4 18 37-57 -20 28 16 Bövinghausen 30 8 2 20 35-78 -43 26 17 Sprockhovel 30 5 7 18 41-63 -22 22 18 Brunninghausen 29 4 10 15 36-61 -25 22 Promotion
Possible Relegation
Relegation
Oberliga: Westfalen
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Sportfreunde Lotte 14 12 0 2 45-17 28 36 2 Türkspor Dortmund 15 11 1 3 40-19 21 34 3 Vreden 15 9 3 3 23-10 13 30 4 Finnentrop / Bamenohl 16 8 3 5 42-35 7 27 5 ASC Dortmund 15 8 3 4 24-17 7 27 6 Sportfreunde Siegen 15 7 5 3 30-14 16 26 7 Gievenbeck 15 7 5 3 27-12 15 26 8 Erkenschwick 15 8 2 5 34-24 10 26 9 Preußen Münster II 14 6 5 3 32-16 16 23 10 Eintracht Rheine 15 5 4 6 22-25 -3 19 11 Westfalia Rhynern 15 5 4 6 21-25 -4 19 12 Bövinghausen 15 6 1 8 20-34 -14 19 13 Schermbeck 15 5 2 8 22-29 -7 17 14 Victoria Clarholz 15 5 2 8 19-27 -8 17 15 SG Wattenscheid 09 15 5 1 9 17-25 -8 16 16 Ennepetal 15 4 3 8 24-36 -12 15 17 Brunninghausen 15 2 6 7 26-32 -6 12 18 Sprockhovel 15 1 5 9 23-35 -12 8 Oberliga: Westfalen
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 ASC Dortmund 15 11 1 3 30-15 15 34 2 Sportfreunde Lotte 16 9 4 3 34-11 23 31 3 Erkenschwick 15 9 4 2 37-23 14 31 4 Türkspor Dortmund 15 8 4 3 32-20 12 28 5 Schermbeck 15 9 1 5 33-30 3 28 6 Gievenbeck 15 8 2 5 26-19 7 26 7 Preußen Münster II 15 6 6 3 23-19 4 24 8 Sportfreunde Siegen 15 5 5 5 29-27 2 20 9 Vreden 15 6 1 8 27-27 0 19 10 Ennepetal 15 5 4 6 19-26 -7 19 11 Westfalia Rhynern 15 4 4 7 20-28 -8 16 12 Sprockhovel 15 4 2 9 18-28 -10 14 13 SG Wattenscheid 09 15 4 2 9 23-35 -12 14 14 Finnentrop / Bamenohl 14 3 4 7 18-37 -19 13 15 Victoria Clarholz 15 3 2 10 18-30 -12 11 16 Brunninghausen 14 2 4 8 10-29 -19 10 17 Eintracht Rheine 15 2 4 9 20-43 -23 10 18 Bövinghausen 15 2 1 12 15-44 -29 7 Oberliga: Westfalen
# TEAM LAST PLAYED MATCHES
1
Sportfreunde Lotte
W
W
W
W
W
2
Türkspor Dortmund
W
W
W
W
L
3
ASC Dortmund
W
D
L
W
W
4
Erkenschwick
W
D
L
W
W
5
Gievenbeck
D
L
L
W
W
6
Vreden
W
W
L
W
W
7
Preußen Münster II
W
D
L
D
W
8
Sportfreunde Siegen
W
W
W
L
W
9
Schermbeck
L
L
L
L
L
10
Finnentrop / Bamenohl
W
L
W
L
L
11
Westfalia Rhynern
L
L
W
D
W
12
Ennepetal
L
D
D
L
L
13
SG Wattenscheid 09
L
W
W
W
L
14
Eintracht Rheine
L
W
L
L
L
15
Victoria Clarholz
D
W
L
L
W
16
Bövinghausen
L
L
L
L
L
17
Sprockhovel
D
L
W
D
L
18
Brunninghausen
D
W
D
D
L
FIXTURE
RESULTS
03/05/2024
Gievenbeck Vreden
03/05/2024
Sportfreunde Lotte Preußen Münster II
04/05/2024
Türkspor Dortmund ASC Dortmund
05/05/2024
Bövinghausen Finnentrop / Bamenohl
05/05/2024
Westfalia Rhynern Erkenschwick
05/05/2024
Victoria Clarholz SG Wattenscheid 09
05/05/2024
Eintracht Rheine Brunninghausen
05/05/2024
Schermbeck Sprockhovel
05/05/2024
Ennepetal Sportfreunde Siegen
09/05/2024
Preußen Münster II Brunninghausen
12/05/2024
Sportfreunde Lotte Bövinghausen
12/05/2024
Vreden Finnentrop / Bamenohl
12/05/2024
ASC Dortmund Gievenbeck
12/05/2024
Brunninghausen Türkspor Dortmund
12/05/2024
SG Wattenscheid 09 Eintracht Rheine
12/05/2024
Sportfreunde Siegen Westfalia Rhynern
12/05/2024
Sprockhovel Ennepetal
12/05/2024
Preußen Münster II Schermbeck
12/05/2024
Erkenschwick Victoria Clarholz
20/05/2024
Vreden Bövinghausen
20/05/2024
Schermbeck Sportfreunde Lotte
20/05/2024
Ennepetal Preußen Münster II
20/05/2024
Westfalia Rhynern Sprockhovel
20/05/2024
Victoria Clarholz Sportfreunde Siegen
20/05/2024
Eintracht Rheine Erkenschwick
20/05/2024
Türkspor Dortmund SG Wattenscheid 09
20/05/2024
Gievenbeck Brunninghausen
20/05/2024
Finnentrop / Bamenohl ASC Dortmund
26/05/2024
ASC Dortmund Vreden
26/05/2024
Brunninghausen Finnentrop / Bamenohl
26/05/2024
SG Wattenscheid 09 Gievenbeck
26/05/2024
Erkenschwick Türkspor Dortmund
26/05/2024
Sportfreunde Siegen Eintracht Rheine
26/05/2024
Sprockhovel Victoria Clarholz
26/05/2024
Preußen Münster II Westfalia Rhynern
26/05/2024
Sportfreunde Lotte Ennepetal
26/05/2024
Bövinghausen Schermbeck
28/04/2024
Finnentrop / Bamenohl 1 - 2 Gievenbeck
FT
28/04/2024
Erkenschwick 4 - 1 Ennepetal
FT
28/04/2024
Preußen Münster II 5 - 2 Bövinghausen
FT
28/04/2024
Vreden 2 - 1 Türkspor Dortmund
FT
28/04/2024
ASC Dortmund 2 - 1 Eintracht Rheine
FT
28/04/2024
Brunninghausen 1 - 2 Victoria Clarholz
FT
28/04/2024
SG Wattenscheid 09 0 - 1 Westfalia Rhynern
FT
28/04/2024
Sportfreunde Siegen 4 - 0 Schermbeck
FT
26/04/2024
Sprockhovel 0 - 1 Sportfreunde Lotte
FT
21/04/2024
Ennepetal 3 - 4 SG Wattenscheid 09
FT
21/04/2024
Eintracht Rheine 1 - 4 Vreden
FT
21/04/2024
Türkspor Dortmund 2 - 0 Finnentrop / Bamenohl
FT
21/04/2024
Sportfreunde Lotte 3 - 1 Sportfreunde Siegen
FT
21/04/2024
Westfalia Rhynern 1 - 1 Brunninghausen
FT
21/04/2024
Victoria Clarholz 0 - 2 ASC Dortmund
FT
21/04/2024
Bövinghausen 1 - 3 Gievenbeck
FT
19/04/2024
Preußen Münster II 1 - 1 Sprockhovel
FT
19/04/2024
Schermbeck 0 - 4 Erkenschwick
FT
17/04/2024
SG Wattenscheid 09 1 - 0 Vreden
FT
14/04/2024
Finnentrop / Bamenohl 4 - 2 Eintracht Rheine
FT
14/04/2024
Erkenschwick 0 - 2 Sportfreunde Lotte
FT
14/04/2024
Sprockhovel 4 - 1 Bövinghausen
FT
14/04/2024
Sportfreunde Siegen 2 - 0 Preußen Münster II
FT
14/04/2024
Gievenbeck 2 - 3 Türkspor Dortmund
FT
14/04/2024
Vreden 3 - 1 Victoria Clarholz
FT
14/04/2024
ASC Dortmund 3 - 4 Westfalia Rhynern
FT
14/04/2024
Brunninghausen 3 - 3 Ennepetal
FT
14/04/2024
SG Wattenscheid 09 2 - 0 Schermbeck
FT
10/04/2024
Westfalia Rhynern 0 - 3 Sportfreunde Lotte
FT
07/04/2024
Schermbeck 1 - 2 Brunninghausen
FT
07/04/2024
Ennepetal 1 - 1 ASC Dortmund
FT
07/04/2024
Westfalia Rhynern 0 - 4 Vreden
FT
07/04/2024
Victoria Clarholz 1 - 0 Finnentrop / Bamenohl
FT
07/04/2024
Eintracht Rheine 3 - 0 Gievenbeck
FT
07/04/2024
Sprockhovel 1 - 2 Sportfreunde Siegen
FT
07/04/2024
Preußen Münster II 1 - 1 Erkenschwick
FT
07/04/2024
Sportfreunde Lotte 4 - 3 SG Wattenscheid 09
FT
05/04/2024
Bövinghausen 0 - 4 Türkspor Dortmund
FT
04/04/2024
Sprockhovel 1 - 1 SG Wattenscheid 09
FT
01/04/2024
Finnentrop / Bamenohl 3 - 2 Westfalia Rhynern
FT
01/04/2024
Sportfreunde Siegen 5 - 0 Bövinghausen
FT
01/04/2024
Brunninghausen 0 - 0 Sportfreunde Lotte
FT
01/04/2024
Türkspor Dortmund 4 - 2 Eintracht Rheine
FT
01/04/2024
Gievenbeck 0 - 0 Victoria Clarholz
FT
01/04/2024
Vreden 1 - 0 Ennepetal
FT
01/04/2024
ASC Dortmund 2 - 1 Schermbeck
FT
01/04/2024
Erkenschwick 3 - 0 Sprockhovel
FT
30/03/2024
SG Wattenscheid 09 0 - 1 Preußen Münster II
FT
28/03/2024
Sportfreunde Siegen 2 - 2 Erkenschwick
FT
28/03/2024
Schermbeck 2 - 3 Vreden
FT
28/03/2024
Ennepetal 2 - 3 Finnentrop / Bamenohl
FT
28/03/2024
Westfalia Rhynern 1 - 4 Gievenbeck
FT
28/03/2024
Victoria Clarholz 2 - 4 Türkspor Dortmund
FT
28/03/2024
Bövinghausen 3 - 2 Eintracht Rheine
FT
28/03/2024
Sportfreunde Lotte 2 - 1 ASC Dortmund
FT
24/03/2024
Finnentrop / Bamenohl 3 - 2 Schermbeck
FT
24/03/2024
Erkenschwick 1 - 0 Bövinghausen
FT
24/03/2024
Vreden 1 - 1 Sportfreunde Lotte
FT
24/03/2024
ASC Dortmund 0 - 0 Preußen Münster II
FT
24/03/2024
Brunninghausen 1 - 1 Sprockhovel
FT
24/03/2024
SG Wattenscheid 09 0 - 3 Sportfreunde Siegen
FT
24/03/2024
Eintracht Rheine 2 - 1 Victoria Clarholz
FT
24/03/2024
Türkspor Dortmund 3 - 1 Westfalia Rhynern
FT
24/03/2024
Gievenbeck 4 - 0 Ennepetal
FT
17/03/2024
Sprockhovel 3 - 5 ASC Dortmund
FT
17/03/2024
Schermbeck 1 - 3 Gievenbeck
FT
17/03/2024
Ennepetal 2 - 2 Türkspor Dortmund
FT
17/03/2024
Preußen Münster II 0 - 2 Vreden
FT
17/03/2024
Westfalia Rhynern 0 - 1 Eintracht Rheine
FT
17/03/2024
Bövinghausen 1 - 4 Victoria Clarholz
FT
17/03/2024
Sportfreunde Siegen 0 - 0 Brunninghausen
FT
17/03/2024
Erkenschwick 3 - 2 SG Wattenscheid 09
FT
16/03/2024
Sportfreunde Lotte 4 - 1 Finnentrop / Bamenohl
FT
14/03/2024
SG Wattenscheid 09 3 - 1 Victoria Clarholz
FT
10/03/2024
Finnentrop / Bamenohl 3 - 3 Preußen Münster II
FT
10/03/2024
SG Wattenscheid 09 2 - 0 Bövinghausen
FT
10/03/2024
Gievenbeck 1 - 1 Sportfreunde Lotte
FT
10/03/2024
Vreden 2 - 0 Sprockhovel
FT
10/03/2024
ASC Dortmund 1 - 3 Sportfreunde Siegen
FT
10/03/2024
Brunninghausen 1 - 2 Erkenschwick
FT
10/03/2024
Victoria Clarholz 2 - 1 Westfalia Rhynern
FT
10/03/2024
Eintracht Rheine 2 - 2 Ennepetal
FT
10/03/2024
Türkspor Dortmund 4 - 3 Schermbeck
FT
03/03/2024
Schermbeck 0 - 0 Eintracht Rheine
FT
03/03/2024
Ennepetal 2 - 4 Victoria Clarholz
FT
03/03/2024
Erkenschwick 3 - 0 ASC Dortmund
FT
03/03/2024
Sportfreunde Siegen 2 - 0 Vreden
FT
03/03/2024
Sprockhovel 1 - 1 Finnentrop / Bamenohl
FT
03/03/2024
Preußen Münster II 3 - 1 Gievenbeck
FT
03/03/2024
Bövinghausen 0 - 2 Westfalia Rhynern
FT
03/03/2024
SG Wattenscheid 09 4 - 0 Brunninghausen
FT
02/03/2024
Sportfreunde Lotte 0 - 1 Türkspor Dortmund
FT
28/02/2024
Preußen Münster II 3 - 2 Sportfreunde Siegen
FT
25/02/2024
Finnentrop / Bamenohl 2 - 2 Sportfreunde Siegen
FT
25/02/2024
Eintracht Rheine 2 - 1 Sportfreunde Lotte
FT
25/02/2024
Gievenbeck 2 - 1 Sprockhovel
FT
25/02/2024
Vreden 1 - 2 Erkenschwick
FT
25/02/2024
Westfalia Rhynern 1 - 1 Ennepetal
FT
25/02/2024
Victoria Clarholz 1 - 4 Schermbeck
FT
25/02/2024
ASC Dortmund 4 - 1 SG Wattenscheid 09
FT
24/02/2024
Türkspor Dortmund 3 - 1 Preußen Münster II
FT
23/02/2024
Brunninghausen 5 - 0 Bövinghausen
FT
21/02/2024
Erkenschwick 2 - 2 Eintracht Rheine
FT
18/02/2024
Schermbeck 3 - 0 Westfalia Rhynern
FT
18/02/2024
Erkenschwick 8 - 1 Finnentrop / Bamenohl
FT
18/02/2024
Sportfreunde Siegen 3 - 1 Gievenbeck
FT
18/02/2024
Sprockhovel 1 - 6 Türkspor Dortmund
FT
18/02/2024
Preußen Münster II 2 - 2 Eintracht Rheine
FT
18/02/2024
Sportfreunde Lotte 2 - 0 Victoria Clarholz
FT
18/02/2024
Bövinghausen 1 - 2 Ennepetal
FT
16/02/2024
Brunninghausen 1 - 3 ASC Dortmund
FT
14/02/2024
Victoria Clarholz 0 - 2 Preußen Münster II
FT
11/02/2024
Preußen Münster II 0 - 0 Ennepetal
FT
10/02/2024
ASC Dortmund 2 - 2 Finnentrop / Bamenohl
FT
10/02/2024
SG Wattenscheid 09 0 - 0 Türkspor Dortmund
FT
10/02/2024
Victoria Clarholz 2 - 5 Erkenschwick
FT
10/02/2024
Eintracht Rheine 1 - 1 Sportfreunde Siegen
FT
09/02/2024
Sprockhovel 0 - 1 Westfalia Rhynern
FT
09/02/2024
Brunninghausen 0 - 3 Gievenbeck
FT
04/02/2024
Finnentrop / Bamenohl 2 - 3 SG Wattenscheid 09
FT
04/02/2024
Ennepetal 1 - 1 Schermbeck
FT
04/02/2024
Türkspor Dortmund 3 - 3 Sportfreunde Siegen
FT
04/02/2024
Vreden 4 - 0 Brunninghausen
FT
04/02/2024
Eintracht Rheine 3 - 0 Sprockhovel
FT
04/02/2024
Gievenbeck 0 - 0 Erkenschwick
FT
03/02/2024
ASC Dortmund 2 - 0 Bövinghausen
FT
28/01/2024
Sportfreunde Siegen 1 - 1 Victoria Clarholz
FT
10/12/2023
Finnentrop / Bamenohl 2 - 1 Brunninghausen
FT
10/12/2023
Vreden 2 - 0 ASC Dortmund
FT
10/12/2023
Türkspor Dortmund 3 - 2 Erkenschwick
FT
10/12/2023
Victoria Clarholz 2 - 1 Sprockhovel
FT
10/12/2023
Westfalia Rhynern 3 - 1 Preußen Münster II
FT
10/12/2023
Gievenbeck 4 - 2 SG Wattenscheid 09
FT
09/12/2023
Ennepetal 0 - 7 Sportfreunde Lotte
FT
08/12/2023
Schermbeck 3 - 2 Bövinghausen
FT
03/12/2023
Bövinghausen 3 - 2 Vreden
FT
01/12/2023
Sportfreunde Lotte 2 - 3 Schermbeck
FT
19/11/2023
Eintracht Rheine 0 - 4 SG Wattenscheid 09
FT
19/11/2023
Finnentrop / Bamenohl 4 - 1 Vreden
FT
19/11/2023
Ennepetal 0 - 3 Sprockhovel
FT
19/11/2023
Schermbeck 1 - 1 Preußen Münster II
FT
19/11/2023
Gievenbeck 0 - 1 ASC Dortmund
FT
19/11/2023
Türkspor Dortmund 2 - 0 Brunninghausen
FT
19/11/2023
Westfalia Rhynern 2 - 0 Sportfreunde Siegen
FT
18/11/2023
Bövinghausen 0 - 5 Sportfreunde Lotte
FT
12/11/2023
Erkenschwick 1 - 1 Westfalia Rhynern
FT
12/11/2023
Finnentrop / Bamenohl 4 - 1 Bövinghausen
FT
12/11/2023
Vreden 0 - 0 Gievenbeck
FT
12/11/2023
Sprockhovel 3 - 4 Schermbeck
FT
12/11/2023
Sportfreunde Siegen 0 - 2 Ennepetal
FT
12/11/2023
Brunninghausen 2 - 4 Eintracht Rheine
FT
12/11/2023
ASC Dortmund 2 - 1 Türkspor Dortmund
FT
10/11/2023
Preußen Münster II 1 - 2 Sportfreunde Lotte
FT
05/11/2023
Ennepetal 2 - 4 Erkenschwick
FT
05/11/2023
Gievenbeck 3 - 0 Finnentrop / Bamenohl
FT
05/11/2023
Türkspor Dortmund 4 - 0 Vreden
FT
05/11/2023
Eintracht Rheine 0 - 2 ASC Dortmund
FT
05/11/2023
Victoria Clarholz 1 - 2 Brunninghausen
FT
05/11/2023
Westfalia Rhynern 2 - 0 SG Wattenscheid 09
FT
05/11/2023
Schermbeck 1 - 2 Sportfreunde Siegen
FT
03/11/2023
Bövinghausen 2 - 2 Preußen Münster II
FT
03/11/2023
Sportfreunde Lotte 3 - 1 Sprockhovel
FT
29/10/2023
Finnentrop / Bamenohl 1 - 2 Türkspor Dortmund
FT
29/10/2023
Erkenschwick 1 - 3 Schermbeck
FT
29/10/2023
Vreden 2 - 1 Eintracht Rheine
FT
29/10/2023
Gievenbeck 1 - 0 Bövinghausen
FT
29/10/2023
Sprockhovel 1 - 3 Preußen Münster II
FT
29/10/2023
Sportfreunde Siegen 2 - 0 Sportfreunde Lotte
FT
29/10/2023
SG Wattenscheid 09 0 - 2 Ennepetal
FT
29/10/2023
ASC Dortmund 2 - 1 Victoria Clarholz
FT
29/10/2023
Brunninghausen 1 - 1 Westfalia Rhynern
FT
22/10/2023
Ennepetal 1 - 0 Brunninghausen
FT
22/10/2023
Schermbeck 2 - 1 SG Wattenscheid 09
FT
22/10/2023
Bövinghausen 2 - 1 Sprockhovel
FT
22/10/2023
Sportfreunde Lotte 4 - 1 Erkenschwick
FT
22/10/2023
Türkspor Dortmund 0 - 2 Gievenbeck
FT
22/10/2023
Eintracht Rheine 0 - 2 Finnentrop / Bamenohl
FT
22/10/2023
Victoria Clarholz 0 - 3 Vreden
FT
22/10/2023
Westfalia Rhynern 0 - 2 ASC Dortmund
FT
15/10/2023
Finnentrop / Bamenohl 3 - 1 Victoria Clarholz
FT
15/10/2023
Erkenschwick 0 - 2 Preußen Münster II
FT
15/10/2023
Vreden 2 - 0 Westfalia Rhynern
FT
15/10/2023
Gievenbeck 5 - 0 Eintracht Rheine
FT
15/10/2023
Sportfreunde Siegen 3 - 0 Sprockhovel
FT
15/10/2023
SG Wattenscheid 09 0 - 4 Sportfreunde Lotte
FT
15/10/2023
Brunninghausen 2 - 3 Schermbeck
FT
15/10/2023
ASC Dortmund 1 - 0 Ennepetal
FT
14/10/2023
Türkspor Dortmund 6 - 0 Bövinghausen
FT
08/10/2023
Ennepetal 0 - 2 Vreden
FT
08/10/2023
Bövinghausen 2 - 1 Sportfreunde Siegen
FT
08/10/2023
Sportfreunde Lotte 6 - 0 Brunninghausen
FT
08/10/2023
Preußen Münster II 5 - 0 SG Wattenscheid 09
FT
08/10/2023
Eintracht Rheine 1 - 2 Türkspor Dortmund
FT
08/10/2023
Victoria Clarholz 0 - 0 Gievenbeck
FT
08/10/2023
Westfalia Rhynern 1 - 1 Finnentrop / Bamenohl
FT
06/10/2023
Schermbeck 0 - 5 ASC Dortmund
FT
06/10/2023
Sprockhovel 2 - 3 Erkenschwick
FT
01/10/2023
Finnentrop / Bamenohl 4 - 3 Ennepetal
FT
01/10/2023
Erkenschwick 1 - 4 Sportfreunde Siegen
FT
01/10/2023
Vreden 1 - 2 Schermbeck
FT
01/10/2023
Gievenbeck 0 - 0 Westfalia Rhynern
FT
01/10/2023
Eintracht Rheine 2 - 0 Bövinghausen
FT
01/10/2023
SG Wattenscheid 09 1 - 4 Sprockhovel
FT
01/10/2023
Brunninghausen 2 - 4 Preußen Münster II
FT
30/09/2023
ASC Dortmund 0 - 2 Sportfreunde Lotte
FT
29/09/2023
Türkspor Dortmund 1 - 0 Victoria Clarholz
FT
24/09/2023
Ennepetal 2 - 0 Gievenbeck
FT
24/09/2023
Schermbeck 3 - 1 Finnentrop / Bamenohl
FT
24/09/2023
Preußen Münster II 1 - 2 ASC Dortmund
FT
24/09/2023
Sportfreunde Siegen 1 - 2 SG Wattenscheid 09
FT
24/09/2023
Victoria Clarholz 4 - 0 Eintracht Rheine
FT
24/09/2023
Westfalia Rhynern 3 - 1 Türkspor Dortmund
FT
23/09/2023
Sportfreunde Lotte 3 - 2 Vreden
FT
22/09/2023
Bövinghausen 0 - 3 Erkenschwick
FT
22/09/2023
Sprockhovel 1 - 1 Brunninghausen
FT
17/09/2023
Vreden 1 - 2 Preußen Münster II
FT
17/09/2023
Gievenbeck 1 - 2 Schermbeck
FT
17/09/2023
Türkspor Dortmund 1 - 2 Ennepetal
FT
17/09/2023
Eintracht Rheine 4 - 4 Westfalia Rhynern
FT
17/09/2023
SG Wattenscheid 09 2 - 4 Erkenschwick
FT
17/09/2023
Brunninghausen 4 - 4 Sportfreunde Siegen
FT
17/09/2023
ASC Dortmund 3 - 0 Sprockhovel
FT
16/09/2023
Finnentrop / Bamenohl 1 - 5 Sportfreunde Lotte
FT
16/09/2023
Victoria Clarholz 0 - 3 Bövinghausen
FT
10/09/2023
Ennepetal 4 - 0 Eintracht Rheine
FT
10/09/2023
Erkenschwick 4 - 2 Brunninghausen
FT
10/09/2023
Sprockhovel 1 - 1 Vreden
FT
10/09/2023
Westfalia Rhynern 3 - 1 Victoria Clarholz
FT
09/09/2023
Bövinghausen 3 - 0 SG Wattenscheid 09
FT
09/09/2023
Preußen Münster II 6 - 0 Finnentrop / Bamenohl
FT
08/09/2023
Sportfreunde Siegen 1 - 2 ASC Dortmund
FT
08/09/2023
Schermbeck 2 - 3 Türkspor Dortmund
FT
08/09/2023
Sportfreunde Lotte 3 - 2 Gievenbeck
FT
03/09/2023
Finnentrop / Bamenohl 1 - 2 Sprockhovel
FT
03/09/2023
Eintracht Rheine 1 - 2 Schermbeck
FT
03/09/2023
Victoria Clarholz 4 - 0 Ennepetal
FT
03/09/2023
Westfalia Rhynern 2 - 2 Bövinghausen
FT
03/09/2023
Brunninghausen 0 - 0 SG Wattenscheid 09
FT
03/09/2023
ASC Dortmund 0 - 1 Erkenschwick
FT
02/09/2023
Vreden 0 - 0 Sportfreunde Siegen
FT
02/09/2023
Türkspor Dortmund 3 - 0 Sportfreunde Lotte
FT
01/09/2023
Gievenbeck 1 - 1 Preußen Münster II
FT
27/08/2023
Ennepetal 2 - 1 Westfalia Rhynern
FT
27/08/2023
Schermbeck 3 - 1 Victoria Clarholz
FT
27/08/2023
Erkenschwick 3 - 1 Vreden
FT
27/08/2023
Sprockhovel 1 - 2 Gievenbeck
FT
27/08/2023
SG Wattenscheid 09 1 - 2 ASC Dortmund
FT
26/08/2023
Bövinghausen 2 - 1 Brunninghausen
FT
26/08/2023
Preußen Münster II 1 - 1 Türkspor Dortmund
FT
25/08/2023
Sportfreunde Lotte 5 - 0 Eintracht Rheine
FT
25/08/2023
Sportfreunde Siegen 3 - 3 Finnentrop / Bamenohl
FT
20/08/2023
ASC Dortmund 0 - 0 Brunninghausen
FT
20/08/2023
Finnentrop / Bamenohl 3 - 3 Erkenschwick
FT
20/08/2023
Ennepetal 2 - 4 Bövinghausen
FT
20/08/2023
Vreden 1 - 0 SG Wattenscheid 09
FT
20/08/2023
Gievenbeck 3 - 1 Sportfreunde Siegen
FT
20/08/2023
Türkspor Dortmund 1 - 3 Sprockhovel
FT
20/08/2023
Eintracht Rheine 0 - 0 Preußen Münster II
FT
20/08/2023
Westfalia Rhynern 2 - 3 Schermbeck
FT
19/08/2023
Victoria Clarholz 0 - 0 Sportfreunde Lotte
FT
13/08/2023
Schermbeck 0 - 1 Ennepetal
FT
13/08/2023
Erkenschwick 0 - 3 Gievenbeck
FT
13/08/2023
Sportfreunde Lotte 4 - 1 Westfalia Rhynern
FT
13/08/2023
Preußen Münster II 3 - 0 Victoria Clarholz
FT
13/08/2023
Sprockhovel 3 - 3 Eintracht Rheine
FT
13/08/2023
Sportfreunde Siegen 1 - 1 Türkspor Dortmund
FT
13/08/2023
SG Wattenscheid 09 1 - 3 Finnentrop / Bamenohl
FT
13/08/2023
Brunninghausen 3 - 2 Vreden
FT
12/08/2023
Bövinghausen 0 - 2 ASC Dortmund
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
# PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 J. Kaluanga Eintracht Trier 2 L. Sandhowe Makkabi 3 L. Gietzen FV Engers 07 4 M. Grote FV Engers 07 5 T. Weiß Union Fürstenwalde 6 B. Gündoğdu Tasmania Berlin 7 J. Krause Tasmania Berlin 8 M. Mikolajczak Germania Egestorf 9 T. Trebin Oberneuland 10 M. Siech Oberneuland 11 T. Richter Sportfreunde Lotte 12 O. Springer Werder Bremen II 13 S. Mansaray Schwarz-Weiß Rehden 14 J. Kügel Eichstätt 15 L. Opitz Werder Bremen II 16 A. Bafobusha Sportfreunde Siegen 17 D. Mahmutovic Tennis Borussia 18 M. Omosanya Eintracht Trier 19 E. Bansen Atlas Delmenhorst 20 D. Schütte Straelen # PLAYER TEAM CARDS
1 J. Kaluanga Eintracht Trier 2 L. Sandhowe Makkabi 3 L. Gietzen FV Engers 07 4 M. Grote FV Engers 07 5 T. Weiß Union Fürstenwalde 6 B. Gündoğdu Tasmania Berlin 7 J. Krause Tasmania Berlin 8 M. Mikolajczak Germania Egestorf 9 T. Trebin Oberneuland 10 M. Siech Oberneuland 11 T. Richter Sportfreunde Lotte 12 O. Springer Werder Bremen II 13 S. Mansaray Schwarz-Weiß Rehden 14 J. Kügel Eichstätt 15 L. Opitz Werder Bremen II 16 A. Bafobusha Sportfreunde Siegen 17 D. Mahmutovic Tennis Borussia 18 M. Omosanya Eintracht Trier 19 E. Bansen Atlas Delmenhorst 20 D. Schütte Straelen How many teams (clubs) are in the Oberliga - Westfalen season 2023 in Germany?
In Germany, the Oberliga - Westfalen in season 2023 has 18 teams(clubs). The teams are as listed below.