Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Spain - Tercera División RFEF - Group 17 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
Tercera División RFEF: Group 17
# TEAM P W D L +/- GD Pts
1 Ejea 34 19 10 5 52-27 25 67 2 Cuarte 34 18 11 5 48-22 26 65 3 Ebro 34 18 9 7 48-24 24 63 4 Épila 34 16 11 7 49-31 18 59 5 Caspe 34 16 11 7 42-34 8 59 6 Almudévar 34 15 10 9 40-30 10 55 7 Atlético Monzón 34 14 9 11 29-23 6 51 8 Calamocha 34 14 7 13 39-33 6 49 9 Fraga 34 13 9 12 49-40 9 48 10 Utrillas 34 12 11 11 42-43 -1 47 11 Huesca II 34 12 11 11 43-38 5 47 12 CDJ Tamarite 34 11 10 13 52-53 -1 43 13 Binéfar 34 9 11 14 36-50 -14 38 14 Fuentes 34 7 13 14 33-47 -14 34 15 Belchite 97 34 7 12 15 35-49 -14 33 16 Illueca 34 5 12 17 26-54 -28 27 17 Borja 34 5 7 22 16-44 -28 22 18 Cariñena 34 4 8 22 34-71 -37 20 Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Tercera División RFEF: Group 17
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Ejea 17 13 2 2 30-12 18 41 2 Caspe 17 11 5 1 28-14 14 38 3 Cuarte 17 10 7 0 31-7 24 37 4 Ebro 17 10 4 3 25-12 13 34 5 Épila 17 9 4 4 27-15 12 31 6 Utrillas 17 8 6 3 24-15 9 30 7 Fraga 17 8 4 5 25-15 10 28 8 Almudévar 17 7 5 5 22-13 9 26 9 Binéfar 17 7 5 5 20-22 -2 26 10 CDJ Tamarite 17 6 6 5 34-28 6 24 11 Calamocha 17 7 3 7 19-14 5 24 12 Belchite 97 17 5 7 5 18-19 -1 22 13 Atlético Monzón 17 6 3 8 12-11 1 21 14 Huesca II 17 4 6 7 21-20 1 18 15 Fuentes 17 3 6 8 16-24 -8 15 16 Illueca 17 2 8 7 14-22 -8 14 17 Cariñena 17 3 4 10 20-34 -14 13 18 Borja 17 2 6 9 10-20 -10 12 Tercera División RFEF: Group 17
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Atlético Monzón 17 8 6 3 17-12 5 30 2 Ebro 17 8 5 4 23-12 11 29 3 Huesca II 17 8 5 4 22-18 4 29 4 Almudévar 17 8 5 4 18-17 1 29 5 Épila 17 7 7 3 22-16 6 28 6 Cuarte 17 8 4 5 17-15 2 28 7 Ejea 17 6 8 3 22-15 7 26 8 Calamocha 17 7 4 6 20-19 1 25 9 Caspe 17 5 6 6 14-20 -6 21 10 Fraga 17 5 5 7 24-25 -1 20 11 Fuentes 17 4 7 6 17-23 -6 19 12 CDJ Tamarite 17 5 4 8 18-25 -7 19 13 Utrillas 17 4 5 8 18-28 -10 17 14 Illueca 17 3 4 10 12-32 -20 13 15 Binéfar 17 2 6 9 16-28 -12 12 16 Belchite 97 17 2 5 10 17-30 -13 11 17 Borja 17 3 1 13 6-24 -18 10 18 Cariñena 17 1 4 12 14-37 -23 7 Tercera División RFEF: Group 17
# TEAM LAST PLAYED MATCHES
1
Ejea
D
L
W
D
W
2
Cuarte
D
W
D
W
W
3
Ebro
W
D
D
W
L
4
Épila
W
L
W
W
W
5
Caspe
W
W
W
L
D
6
Almudévar
W
L
L
W
W
7
Atlético Monzón
L
W
L
W
W
8
Calamocha
D
W
W
L
L
9
Fraga
D
D
L
L
D
10
Utrillas
D
W
W
L
D
11
Huesca II
L
D
W
D
D
12
CDJ Tamarite
D
D
L
L
W
13
Binéfar
D
W
L
W
L
14
Fuentes
L
L
W
L
L
15
Belchite 97
L
D
D
W
D
16
Illueca
W
L
D
W
L
17
Borja
L
L
L
L
L
18
Cariñena
D
D
L
L
D
FIXTURE
RESULTS
11/05/2024
Atlético Monzón 2 - 0 Binéfar
FT
11/05/2024
Utrillas 1 - 1 Cariñena
FT
05/05/2024
Ejea 3 - 3 Huesca II
FT
05/05/2024
Cariñena 1 - 2 Illueca
FT
05/05/2024
Cuarte 4 - 0 Utrillas
FT
05/05/2024
Binéfar 1 - 0 Fuentes
FT
05/05/2024
Borja 1 - 2 Atlético Monzón
FT
05/05/2024
Calamocha 2 - 3 Almudévar
FT
05/05/2024
Épila 1 - 0 CDJ Tamarite
FT
05/05/2024
Caspe 0 - 2 Ebro
FT
05/05/2024
Belchite 97 2 - 0 Fraga
FT
01/05/2024
Almudévar 1 - 2 Épila
FT
01/05/2024
Atlético Monzón 0 - 2 Calamocha
FT
01/05/2024
Fraga 1 - 2 Huesca II
FT
01/05/2024
Utrillas 2 - 0 Binéfar
FT
01/05/2024
CDJ Tamarite 1 - 2 Caspe
FT
01/05/2024
Ebro 0 - 0 Belchite 97
FT
01/05/2024
Illueca 0 - 0 Cuarte
FT
01/05/2024
Fuentes 2 - 0 Borja
FT
01/05/2024
Ejea 1 - 0 Cariñena
FT
28/04/2024
Calamocha 3 - 0 Fuentes
FT
28/04/2024
Binéfar 1 - 0 Illueca
FT
28/04/2024
Borja 1 - 5 Utrillas
FT
28/04/2024
Cuarte 1 - 0 Ejea
FT
28/04/2024
Huesca II 3 - 3 Cariñena
FT
27/04/2024
Épila 1 - 2 Atlético Monzón
FT
27/04/2024
Caspe 3 - 1 Almudévar
FT
27/04/2024
Fraga 1 - 1 Ebro
FT
27/04/2024
Belchite 97 1 - 1 CDJ Tamarite
FT
21/04/2024
Almudévar 1 - 0 Belchite 97
FT
21/04/2024
Ejea 0 - 0 Binéfar
FT
21/04/2024
Utrillas 1 - 1 Calamocha
FT
21/04/2024
CDJ Tamarite 1 - 1 Fraga
FT
21/04/2024
Cariñena 1 - 1 Cuarte
FT
21/04/2024
Illueca 1 - 0 Borja
FT
21/04/2024
Fuentes 0 - 1 Épila
FT
21/04/2024
Atlético Monzón 0 - 1 Caspe
FT
20/04/2024
Ebro 1 - 0 Huesca II
FT
14/04/2024
Épila 1 - 1 Utrillas
FT
14/04/2024
Caspe 2 - 2 Fuentes
FT
14/04/2024
Calamocha 2 - 0 Illueca
FT
14/04/2024
Borja 0 - 1 Ejea
FT
14/04/2024
Binéfar 2 - 2 Cariñena
FT
14/04/2024
Huesca II 0 - 1 Cuarte
FT
13/04/2024
Belchite 97 0 - 0 Atlético Monzón
FT
13/04/2024
Fraga 2 - 1 Almudévar
FT
13/04/2024
Ebro 3 - 1 CDJ Tamarite
FT
07/04/2024
Utrillas 2 - 0 Caspe
FT
07/04/2024
CDJ Tamarite 2 - 2 Huesca II
FT
07/04/2024
Illueca 0 - 0 Épila
FT
07/04/2024
Atlético Monzón 0 - 1 Fraga
FT
07/04/2024
Cuarte 2 - 0 Binéfar
FT
07/04/2024
Cariñena 0 - 2 Borja
FT
07/04/2024
Ejea 3 - 2 Calamocha
FT
07/04/2024
Fuentes 1 - 1 Belchite 97
FT
06/04/2024
Almudévar 2 - 0 Ebro
FT
31/03/2024
Fraga 5 - 1 Fuentes
FT
31/03/2024
Épila 1 - 1 Ejea
FT
31/03/2024
Caspe 2 - 1 Illueca
FT
31/03/2024
Ebro 0 - 0 Atlético Monzón
FT
31/03/2024
CDJ Tamarite 1 - 2 Almudévar
FT
31/03/2024
Borja 0 - 1 Cuarte
FT
31/03/2024
Calamocha 0 - 1 Cariñena
FT
31/03/2024
Huesca II 1 - 1 Binéfar
FT
28/03/2024
Fraga 4 - 0 Illueca
FT
28/03/2024
Caspe 4 - 0 Cariñena
FT
28/03/2024
Ebro 3 - 1 Utrillas
FT
28/03/2024
CDJ Tamarite 2 - 2 Fuentes
FT
28/03/2024
Belchite 97 1 - 2 Ejea
FT
28/03/2024
Épila 1 - 1 Cuarte
FT
28/03/2024
Huesca II 0 - 0 Borja
FT
28/03/2024
Calamocha 0 - 0 Binéfar
FT
27/03/2024
Almudévar 3 - 1 Atlético Monzón
FT
24/03/2024
Ejea 3 - 1 Caspe
FT
24/03/2024
Illueca 1 - 2 Belchite 97
FT
24/03/2024
Utrillas 2 - 1 Fraga
FT
24/03/2024
Binéfar 0 - 1 Borja
FT
23/03/2024
Fuentes 1 - 4 Ebro
FT
23/03/2024
Cuarte 0 - 0 Calamocha
FT
23/03/2024
Cariñena 2 - 6 Épila
FT
23/03/2024
Atlético Monzón 0 - 1 CDJ Tamarite
FT
23/03/2024
Almudévar 0 - 1 Huesca II
FT
17/03/2024
Belchite 97 2 - 1 Utrillas
FT
13/03/2024
Almudévar 0 - 0 Utrillas
FT
10/03/2024
Utrillas 0 - 2 CDJ Tamarite
FT
10/03/2024
Illueca 0 - 1 Ebro
FT
10/03/2024
Fuentes 0 - 1 Almudévar
FT
10/03/2024
Atlético Monzón 0 - 1 Huesca II
FT
10/03/2024
Cariñena 2 - 2 Belchite 97
FT
10/03/2024
Ejea 2 - 1 Fraga
FT
10/03/2024
Binéfar 1 - 1 Épila
FT
10/03/2024
Cuarte 0 - 0 Caspe
FT
09/03/2024
Borja 0 - 2 Calamocha
FT
03/03/2024
Belchite 97 0 - 2 Cuarte
FT
03/03/2024
Atlético Monzón 1 - 0 Fuentes
FT
03/03/2024
Épila 1 - 0 Borja
FT
03/03/2024
Fraga 3 - 0 Cariñena
FT
03/03/2024
CDJ Tamarite 2 - 2 Illueca
FT
03/03/2024
Huesca II 0 - 1 Calamocha
FT
02/03/2024
Caspe 2 - 1 Binéfar
FT
02/03/2024
Ebro 1 - 1 Ejea
FT
25/02/2024
Utrillas 1 - 2 Atlético Monzón
FT
25/02/2024
Illueca 1 - 1 Almudévar
FT
25/02/2024
Fuentes 2 - 2 Huesca II
FT
25/02/2024
Cariñena 0 - 1 Ebro
FT
25/02/2024
Ejea 3 - 1 CDJ Tamarite
FT
25/02/2024
Calamocha 0 - 1 Épila
FT
25/02/2024
Borja 1 - 1 Caspe
FT
25/02/2024
Binéfar 5 - 4 Belchite 97
FT
25/02/2024
Cuarte 2 - 2 Fraga
FT
21/02/2024
Borja 1 - 1 Almudévar
FT
18/02/2024
Caspe 2 - 1 Calamocha
FT
18/02/2024
Belchite 97 1 - 0 Borja
FT
18/02/2024
Fraga 0 - 0 Binéfar
FT
18/02/2024
Fuentes 3 - 1 Utrillas
FT
18/02/2024
CDJ Tamarite 3 - 1 Cariñena
FT
18/02/2024
Almudévar 0 - 0 Ejea
FT
18/02/2024
Atlético Monzón 0 - 2 Illueca
FT
18/02/2024
Huesca II 1 - 2 Épila
FT
17/02/2024
Ebro 2 - 0 Cuarte
FT
11/02/2024
Utrillas 2 - 0 Huesca II
FT
11/02/2024
Illueca 0 - 0 Fuentes
FT
11/02/2024
Binéfar 1 - 6 Ebro
FT
11/02/2024
Borja 0 - 0 Fraga
FT
11/02/2024
Cariñena 1 - 2 Almudévar
FT
11/02/2024
Calamocha 0 - 0 Belchite 97
FT
11/02/2024
Cuarte 2 - 0 CDJ Tamarite
FT
11/02/2024
Ejea 0 - 1 Atlético Monzón
FT
10/02/2024
Épila 2 - 0 Caspe
FT
04/02/2024
Utrillas 3 - 1 Illueca
FT
04/02/2024
Belchite 97 0 - 1 Épila
FT
04/02/2024
Fraga 1 - 0 Calamocha
FT
04/02/2024
CDJ Tamarite 3 - 2 Binéfar
FT
04/02/2024
Almudévar 1 - 2 Cuarte
FT
04/02/2024
Fuentes 0 - 0 Ejea
FT
04/02/2024
Huesca II 0 - 1 Caspe
FT
04/02/2024
Atlético Monzón 2 - 1 Cariñena
FT
03/02/2024
Ebro 1 - 0 Borja
FT
28/01/2024
Caspe 1 - 0 Belchite 97
FT
28/01/2024
Épila 2 - 1 Fraga
FT
28/01/2024
Cariñena 0 - 1 Fuentes
FT
28/01/2024
Ejea 3 - 0 Utrillas
FT
28/01/2024
Illueca 0 - 1 Huesca II
FT
28/01/2024
Borja 0 - 0 CDJ Tamarite
FT
28/01/2024
Binéfar 0 - 2 Almudévar
FT
28/01/2024
Cuarte 2 - 0 Atlético Monzón
FT
27/01/2024
Calamocha 1 - 0 Ebro
FT
21/01/2024
Ejea 3 - 1 Illueca
FT
21/01/2024
Caspe 1 - 0 Fraga
FT
21/01/2024
Calamocha 0 - 2 CDJ Tamarite
FT
21/01/2024
Épila 1 - 2 Ebro
FT
21/01/2024
Belchite 97 0 - 2 Huesca II
FT
21/01/2024
Binéfar 0 - 2 Atlético Monzón
FT
21/01/2024
Cuarte 1 - 1 Fuentes
FT
21/01/2024
Cariñena 0 - 1 Utrillas
FT
14/01/2024
Utrillas 2 - 1 Cuarte
FT
14/01/2024
Fraga 1 - 0 Belchite 97
FT
14/01/2024
Illueca 1 - 1 Cariñena
FT
14/01/2024
Fuentes 1 - 1 Binéfar
FT
14/01/2024
Almudévar 2 - 0 Calamocha
FT
14/01/2024
Huesca II 1 - 3 Ejea
FT
14/01/2024
Atlético Monzón 3 - 0 Borja
FT
14/01/2024
CDJ Tamarite 2 - 1 Épila
FT
13/01/2024
Ebro 1 - 0 Caspe
FT
07/01/2024
Caspe 0 - 0 CDJ Tamarite
FT
07/01/2024
Borja 1 - 3 Fuentes
FT
07/01/2024
Belchite 97 1 - 1 Ebro
FT
07/01/2024
Calamocha 1 - 2 Atlético Monzón
FT
07/01/2024
Huesca II 4 - 2 Fraga
FT
07/01/2024
Cuarte 4 - 0 Illueca
FT
07/01/2024
Épila 1 - 1 Almudévar
FT
06/01/2024
Cariñena 3 - 2 Ejea
FT
06/01/2024
Binéfar 1 - 0 Utrillas
FT
17/12/2023
Ejea 2 - 0 Cuarte
FT
17/12/2023
Illueca 3 - 3 Binéfar
FT
17/12/2023
Fuentes 0 - 2 Calamocha
FT
17/12/2023
Almudévar 3 - 0 Caspe
FT
17/12/2023
Ebro 1 - 2 Fraga
FT
16/12/2023
Cariñena 2 - 2 Huesca II
FT
16/12/2023
Utrillas 2 - 0 Borja
FT
16/12/2023
Atlético Monzón 0 - 0 Épila
FT
16/12/2023
CDJ Tamarite 2 - 3 Belchite 97
FT
03/12/2023
Borja 0 - 0 Illueca
FT
03/12/2023
Calamocha 1 - 1 Utrillas
FT
03/12/2023
Épila 1 - 0 Fuentes
FT
03/12/2023
Belchite 97 0 - 0 Almudévar
FT
03/12/2023
Binéfar 1 - 1 Ejea
FT
03/12/2023
Cuarte 3 - 1 Cariñena
FT
03/12/2023
Huesca II 0 - 0 Ebro
FT
02/12/2023
Caspe 1 - 0 Atlético Monzón
FT
02/12/2023
Fraga 1 - 2 CDJ Tamarite
FT
26/11/2023
Ejea 0 - 1 Borja
FT
26/11/2023
Utrillas 1 - 1 Épila
FT
26/11/2023
Atlético Monzón 3 - 0 Belchite 97
FT
26/11/2023
Illueca 1 - 1 Calamocha
FT
26/11/2023
Cariñena 2 - 1 Binéfar
FT
26/11/2023
Fuentes 1 - 1 Caspe
FT
26/11/2023
Almudévar 1 - 1 Fraga
FT
26/11/2023
CDJ Tamarite 2 - 4 Ebro
FT
26/11/2023
Cuarte 1 - 1 Huesca II
FT
19/11/2023
Borja 1 - 0 Cariñena
FT
19/11/2023
Caspe 3 - 3 Utrillas
FT
19/11/2023
Fraga 0 - 1 Atlético Monzón
FT
19/11/2023
Calamocha 2 - 0 Ejea
FT
19/11/2023
Épila 3 - 0 Illueca
FT
19/11/2023
Belchite 97 1 - 2 Fuentes
FT
19/11/2023
Binéfar 3 - 0 Cuarte
FT
19/11/2023
Ebro 0 - 1 Almudévar
FT
19/11/2023
Huesca II 2 - 0 CDJ Tamarite
FT
12/11/2023
Fuentes 1 - 2 Fraga
FT
12/11/2023
Utrillas 3 - 2 Belchite 97
FT
12/11/2023
Atlético Monzón 1 - 0 Ebro
FT
12/11/2023
Cariñena 2 - 3 Calamocha
FT
12/11/2023
Ejea 2 - 1 Épila
FT
12/11/2023
Binéfar 1 - 0 Huesca II
FT
12/11/2023
Cuarte 3 - 0 Borja
FT
12/11/2023
Almudévar 1 - 1 CDJ Tamarite
FT
11/11/2023
Illueca 0 - 2 Caspe
FT
05/11/2023
Borja 0 - 1 Binéfar
FT
05/11/2023
Fraga 0 - 1 Utrillas
FT
05/11/2023
Caspe 2 - 2 Ejea
FT
05/11/2023
CDJ Tamarite 1 - 1 Atlético Monzón
FT
05/11/2023
Épila 3 - 1 Cariñena
FT
05/11/2023
Calamocha 0 - 2 Cuarte
FT
05/11/2023
Huesca II 0 - 1 Almudévar
FT
04/11/2023
Belchite 97 1 - 1 Illueca
FT
04/11/2023
Ebro 2 - 2 Fuentes
FT
29/10/2023
Cariñena 0 - 1 Caspe
FT
29/10/2023
Ejea 1 - 0 Belchite 97
FT
29/10/2023
Atlético Monzón 0 - 0 Almudévar
FT
29/10/2023
Borja 1 - 2 Huesca II
FT
29/10/2023
Fuentes 2 - 3 CDJ Tamarite
FT
29/10/2023
Binéfar 0 - 1 Calamocha
FT
29/10/2023
Utrillas 0 - 0 Ebro
FT
29/10/2023
Cuarte 1 - 1 Épila
FT
28/10/2023
Illueca 1 - 2 Fraga
FT
22/10/2023
Fraga 0 - 2 Ejea
FT
22/10/2023
Épila 5 - 2 Binéfar
FT
22/10/2023
Caspe 1 - 1 Cuarte
FT
22/10/2023
Belchite 97 2 - 1 Cariñena
FT
22/10/2023
CDJ Tamarite 4 - 1 Utrillas
FT
22/10/2023
Almudévar 0 - 0 Fuentes
FT
22/10/2023
Huesca II 0 - 0 Atlético Monzón
FT
21/10/2023
Calamocha 2 - 0 Borja
FT
21/10/2023
Ebro 1 - 0 Illueca
FT
15/10/2023
Fuentes 0 - 2 Atlético Monzón
FT
15/10/2023
Ejea 1 - 0 Ebro
FT
15/10/2023
Utrillas 0 - 1 Almudévar
FT
15/10/2023
Calamocha 0 - 1 Huesca II
FT
15/10/2023
Binéfar 0 - 0 Caspe
FT
15/10/2023
Illueca 5 - 3 CDJ Tamarite
FT
15/10/2023
Cuarte 2 - 1 Belchite 97
FT
14/10/2023
Borja 0 - 0 Épila
FT
14/10/2023
Cariñena 0 - 5 Fraga
FT
08/10/2023
Fraga 1 - 0 Cuarte
FT
08/10/2023
Épila 0 - 1 Calamocha
FT
08/10/2023
CDJ Tamarite 1 - 1 Ejea
FT
08/10/2023
Almudévar 0 - 1 Illueca
FT
08/10/2023
Atlético Monzón 0 - 0 Utrillas
FT
08/10/2023
Belchite 97 2 - 1 Binéfar
FT
08/10/2023
Huesca II 1 - 2 Fuentes
FT
07/10/2023
Ebro 4 - 0 Cariñena
FT
07/10/2023
Caspe 1 - 0 Borja
FT
01/10/2023
Épila 1 - 2 Huesca II
FT
01/10/2023
Binéfar 2 - 2 Fraga
FT
01/10/2023
Utrillas 1 - 1 Fuentes
FT
01/10/2023
Calamocha 2 - 0 Caspe
FT
01/10/2023
Cuarte 0 - 0 Ebro
FT
01/10/2023
Cariñena 3 - 1 CDJ Tamarite
FT
01/10/2023
Ejea 2 - 0 Almudévar
FT
30/09/2023
Borja 3 - 0 Belchite 97
FT
30/09/2023
Illueca 0 - 0 Atlético Monzón
FT
24/09/2023
Fraga 2 - 1 Borja
FT
24/09/2023
Caspe 2 - 0 Épila
FT
24/09/2023
Belchite 97 1 - 1 Calamocha
FT
24/09/2023
CDJ Tamarite 1 - 2 Cuarte
FT
24/09/2023
Almudévar 3 - 1 Cariñena
FT
24/09/2023
Atlético Monzón 0 - 1 Ejea
FT
24/09/2023
Fuentes 1 - 1 Illueca
FT
24/09/2023
Huesca II 2 - 1 Utrillas
FT
23/09/2023
Ebro 2 - 1 Binéfar
FT
17/09/2023
Caspe 1 - 0 Huesca II
FT
17/09/2023
Ejea 1 - 0 Fuentes
FT
17/09/2023
Binéfar 1 - 0 CDJ Tamarite
FT
17/09/2023
Illueca 0 - 1 Utrillas
FT
17/09/2023
Calamocha 3 - 1 Fraga
FT
17/09/2023
Cuarte 3 - 0 Almudévar
FT
17/09/2023
Borja 0 - 1 Ebro
FT
17/09/2023
Cariñena 1 - 1 Atlético Monzón
FT
16/09/2023
Épila 2 - 0 Belchite 97
FT
10/09/2023
Belchite 97 3 - 3 Caspe
FT
10/09/2023
Fraga 2 - 2 Épila
FT
10/09/2023
Almudévar 1 - 2 Binéfar
FT
10/09/2023
Atlético Monzón 0 - 1 Cuarte
FT
10/09/2023
Fuentes 1 - 0 Cariñena
FT
10/09/2023
Huesca II 4 - 0 Illueca
FT
09/09/2023
CDJ Tamarite 2 - 0 Borja
FT
09/09/2023
Utrillas 1 - 1 Ejea
FT
09/09/2023
Ebro 2 - 1 Calamocha
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 Pau Ferrer Las Palmas II 24 2 A. Coundoul Llanera 22 3 Omar Elche II 22 4 Marcos Moreno Albacete II 19 5 Antonio López Torre del Mar 18 6 Iker Burgos Juventud Torremolinos 17 7 Cristian Acerete Sporting Gijón II 16 8 Joaquín Delgado Utrera 16 9 Alberto Baztán Casalarreina 16 10 Xesc Navalón Ibiza Islas Pitiusas 15 11 L. Koné Las Rozas 15 12 Miquel Ripoll Alcúdia 15 13 Marc Mas Olot 15 14 Alberto Pareja Manacor 15 15 Carles Garrido Girona II 15 16 Lorenzo Bianco Racing Murcia 15 17 Pau Mascaró Mallorca II 14 18 Ethyan González Tenerife II 14 19 Aitor Galarza Vitoria 14 20 Rubén Pérez Varea 14 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 Miguel Álvarez Tedeón 3 2 John Moralo 3 3 Laro Setién Vimenor 2 4 Álvaro Fernández Celta de Vigo III 2 5 Rodri Toledo 2 6 Salah Atlético Melilla 2 7 Natán Condal 2 8 Diego Camarero Berceo 2 9 Néstor Bustelo Avilés Stadium 2 10 Matías Zubowicz Villacañas 2 11 Alejandro Molés Burriana 2 12 D. Rivero Calamonte 2 13 Miquel Borràs Llosetense 2 14 Julen Oleaga Peña Balsamaiso 2 15 Adrián Núñez Alcúdia 2 16 Marcos Millán Arenal 2 17 Juan Martinez Balsicas Atlético 2 18 Rafa Rivero Guarnizo 2 19 Aritz San Ignacio 2 20 Alejandro Escuín Calamocha 2 # PLAYER TEAM CARDS
1 Marcos Otero Tenerife II 14 2 Iván Albert Moralo 13 3 Lancinet Kourouma Levante II 13 4 Ivan Lorente Cariñena 12 5 Josevi Silla 12 6 Adriano Plus Ultra 12 7 Arturo Lías Ibarra 12 8 Javier Pamies Elche II 12 9 Jona RCP Valverdeño 12 10 Lucas González Soneja 12 11 Sellés Levante II 11 12 Iván Arana San Ignacio 11 13 Julen Úriz Cantolagua 11 14 Manu López Cabecense 11 15 Daniel Godoy Panadería Pulido 11 16 Ángel Moreno Tarancón 11 17 Hugo García Polvorín 11 18 Hugo Martínez Urraca 11 19 Xavi Sámano 11 20 Piri Leganés II 11 How many teams (clubs) are in the Tercera División RFEF - Group 17 season 2023 in Spain?
In Spain, the Tercera División RFEF - Group 17 in season 2023 has 18 teams(clubs). The teams are as listed below.